Dedičstvo: dystopia zrodená v prachu slovenskej zeme od Petra Kalvu


To, že je dnes ťažké napísať originálny príbeh zasadený do sveta, v ktorej sa ľudstvo ocitne na pokraji vyhynutia, nie je žiadnou novinkou. Peter Kalva so svojou sériou SVET ĽUDÍ vstupuje na náš knižný trh s nemalými ambíciami – presvedčiť čitateľov, že je stále čo objavovať aj v tomto žánri.

Dedičstvo peter Kalva

Doteraz sa vedecké kapacity sporili v tom, či život na našej planéte vznikol samovoľne, alebo mu dopomohli základné stavebné prvky organizmov privezené z hlbín vesmíru. O čom však niet pochýb, je spôsob, čo ho zahubí. Asteroid putujúci našou galaxiou nesie so sebou vírus, ktorý dokáže vyhladiť všetok život na akejkoľvek planéte. Do jeho cesty sa mu ako na potvoru postavila naša Zem.
Námet na knihu vznikol pár rokov dozadu, počas príprav poviedky do jednej zo súťaží. Už po prvých stranách bolo jasné, že stanovený limit počtu znakov nie je na rozsah dostatočný. Napokon z toho vznikol román. Ešte pred dopísaním poslednej kapitoly sa zrodila osnova druhého a tretieho dielu. Séria dostala príznačný názov SVET ĽUDÍ.

Nie tak ďaleká budúcnosť

Vitajte vo svete niekoľko desiatok rokov po kataklizme, ktorá vyhubila na našej planéte všetko živé. Teda takmer všetko, zlomok ľudstva prežil ukrytý v podzemných skrýšach. Len čo pozostalí vyšli na povrch, našli tam nehostinnú pustatinu. Nebolo veľa času na sebaľútosť, jedla ubúdalo a museli myslieť na budúcnosť. Vďaka semenným bankám z ďalekého severu, kde boli zakonzervované všetky známe rastliny, sa pustili do obnovy prírody ako ju poznali z minulosti.

Nové pomery donaha odhalili pravú povahu človeka. Počiatočnú spolupatričnosť a snahu vysporiadať sa s krutými podmienkami nahradil zápas o dostupné zdroje. Len čo sa život na Zemi ako tak zastabilizoval, vypukli ďalšie boje. Tentoraz o moc. Z nich víťazne vyšla Republika, ktorá po dlhotrvajúcej vojne ovládla celú Európu.
Verný sluha armádnej junty Martin žije pokojným životom dôstojníka v zázemí Hlavného Mesta. Avšak len dovtedy, kým sa počas jednej z prepadových akcií polovojenských povstaleckých jednotiek z bezpečia domu nestratí jeho jediná dcéra. Ako sa zakrátko ukáže, nielen ona, ohlásia sa aj ďalší rodičia. Poručík Armády Republiky povolá do zbrane svojich parťákov, ktorí si rovnako ako on ešte pamätajú časy pred katastrofou. Spoločne sa vydajú za hranice, do krajiny stojacej mimo zákon. Hľadanie stratených detí hlboko v tyle nepriateľa sa pre Martina stáva cestou, na ktorej sa rúcajú jeho doterajšie ideály a spoznáva svet, aký dokáže stvoriť len ľudská krutosť.

1. Dedičstvo

Prvý diel pod názvom Dedičstvo si kladie za cieľ zoznámiť čitateľa s novým svetom. Retrospektívami sa hlavní hrdinovia v spomienkach vracajú do minulosti, ktorými približujú cestu ľudstva od dopadu asteroidu na Zem až po ich súčasnosť. Ďalšie časti voľne nadväzujú na už rozbehnutú líniu príbehu. Na pozadí napínavého deja ozrejmujú mnohé aspekty, ako sa ľudstvo dokázalo vysporiadať s obmedzujúcimi podmienkami na život.
Román Petra Kalvu je určený nielen pre milovníkov postapokalyptických svetov, ale všetkým, ktorí majú radi originálne príbehy s nepredvídateľným dejom plným napätia a šokujúcich prekvapení. Tak neváhajte, a nahliadnite prostredníctvom tejto knihy do sveta neďalekej, ale o to nevábnejšej budúcnosti:

VAROVANIE – čítanie nie je vhodné pre maloletých a citlivejšie povahy !!!Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.