Fanúšikovia Denníku odvážneho bojka sa dočkali štrnásteho dielu


Denník odvážneho bojka (Wimpy Kid Diary) je už 10 rokov najväčším fenoménom detských knižníc, z ktorého sa po celom svete predali desiatky miliónov kusov. Po Harry Potterovi prišla séria kníh, ktorá mnohé deti priviedla k čítaniu. Prečo odvážneho bojka deti milujú? Autor Jeff Kinney prišiel s jednoduchým konceptom obrázkovej knihy komixového typu, ktorá sa číta ľahko a rýchlo. Tým, že je text bohato ilustrovaný, neodrádza malých čitateľov zapísanými stranami a preto aj tí, ktorí sa s knižkami príliš nekamarátia, po bojkovi siahnu.

Denník odvážneho Bojka 14

Navyše sú príhody Grega Heffleyho nesmierne vtipné a jeho svet je mentálne veľmi blízky mladým čitateľom.  V roku 2019 sa všetci fanúšikovia bojka potešili novinke Denník skvelého kamoša, v ktorej Gregov najlepší priateľ Rowley Jefferson ponúkol na svet odvážneho bojka úplne nový pohľad. Teraz sa milovníci Gregových príhod konečne dočkali nového dielu, v ktorom Gregova rodina rieši lepšie a útulnejšie bývanie.

Viac o knihe Denník odvážneho bojka 14: Na spadnutie

Vďaka nečakanému dedičstvu dostane rodina Grega Heffleyho šancu zlepšiť si bývanie. Čoskoro sa však ukáže, že to nepôjde ako po masle. Objavia sa nečakané prekážky: prehnité drevo, pleseň aj nevítaní spolubývajúci – štvornohí, okrídlení a možno dokonca strašidelní. Greg a jeho rodina pomaly začnú pochybovať, či prístavba vôbec stojí za to. Keď sa prach konečne usadí, Heffleyovci zvažujú, či sa im oplatí zostať… Alebo majú radšej utiecť do iného mesta?Obe knihy pracujú s reáliami a sú určené práve čitateľom, ktorí uprednostňujú skutočné príbehy a zaujíma ich historická realita.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, v edícii Stonožka, počet strán 224, MOC 9,90 eur.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.