Ikabog, nový knižný príbeh pre deti od autorky Harryho Pottera


Vydavateľstvo IKAR pripravuje o tri mesiace zaujímavú novinku.  Len pár týždňov potom, čo na britských ostrovoch vyjde The Ickabog sa na pultoch predajní na Slovensku objaví Ikabog. Slovenský preklad najnovšieho diela pre deti od J. K. Rowlingovej, autorky slávneho Harryho Pottera. Tento projekt sa však nijako nedotýka univerza, ktoré stvorila v mladom čarodejníkovi, ale ide o celkom nový svet, ktorý nemá pritom ani jasnú podobu.

Ikabog

Na podporu tých, čo trpia počas koronakrízy

Knižka vznikla počas koronakrízy a celý výťažok z predaja taktiež poputuje na podporu tých, ktorí majú počas koronakrízy problémy spôsobené obmedzeniami. Už v britskej domovine ide o veľkú medializovanú vec. Po sérii Harry Potter a pár menších projektov, ktoré rozširovali alebo nás oboznamovali o detailoch zo sveta Harryho Pottera vrátane série o Fantastických zveroch sa J.K. Rowlingová prejavovala aj tvorbou pre dospelých pod menom Robert Galbreith. Ako J.K.Rowlingová sa však tentoraz vracia k detskej tvorbe.

Jej meno a cieľové publikum sú nepochybne akousi zárukou úspechu ešte skôr ako sa kniha vôbec objaví. Zaujímavosťou však je, že má byť predsa len zverejnená zadarmo, no knižná bude predsa len knižná. Jedinečná, ba dokonca iná ako zahraničné verzie, pričom vychádza ich hneď niekoľko ešte pred Vianocami 2020. Tá slovenská bude rovnako ako všetky ostatné jedinečná v tom, že sa môžete na nej podieľať aj vy. Stačí namaľovať obrázok podľa zadania, pustiť uzdu svojej fantázii a môžete sa stať ilustrátorom niektorej z kapitol v knihe Ikabog.

Ikabog

Ikabog je celkom nový svet fantázie, nových hrdinov, pravidiel a zákonov v celkom neznámom svete. Deti tak sami môžu vytvoriť podobu v akej bude príbeh vyzerať. Vydavateľstvo IKAR to celé spojilo so zaujímavou súťažou o vecné ceny a zapojiť sa môžu aj školy.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...