Knižná novinka František: O Radosti od Andreu Tornielliho


Novinár Andrea Tornielli vydáva ďalšiu dlho očakávanú knižnú novinku o pápežovi s názvom František: O radosti. Múdro, výstižne, poučne a ako už názov predpovedá, aj radostne. Veselosť je podľa pápeža Františka správna a je dobré tešiť sa, ale radosť je oveľa viac. Je to stav duše. Nespôsobuje ho priaznivá zhoda okolností, krátky okamih či prechodné profesionálne úspechy. Radosť je hlboký pocit, dar, ktorý zapĺňa vnútro človeka, životný rozmer. Získava sa zo dňa na deň a neopúšťa nás ani vtedy, keď prechádzame bolesťou. Radosť je znamením dôvery v seba a v život.

František

Svojimi úvahami vedie František čitateľa od smútku k radosti, od plaču k úteche, od samoty k priateľstvu, od strachu k odvahe, od prázdneho bedákania k synovskej modlitbe, od urážky k odpusteniu, od smrti do života, pričom mu odovzdáva svoje najistejšie a najhlbšie presvedčenie: Pravé šťastie spoznáme len vtedy, ak sa budeme držať za ruky. Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri. Viac informácií nájdete na www.fortunalibri.sk

Andrea Tornielli:

Vatikanista a novinár denníka La Stampa a webovej stránky Vatican Insider. Spolupracuje s niekoľkými talianskymi a medzinárodnými časopismi. Je autorom početných publikácií, medzi inými pápežovho prvého životopisu František. Pápež chudobných, preloženého do 16 jazykov. Vo vydavateľstve Fortuna Libri vyšla v slovenskom preklade jeho kniha Perly a perličky pápeža Františka, bestseller s anekdotami a zaujímavosťami z každodenného pápežovho života.

Po úspechu predošlého titulu vydavateľstvo publikovalo ďalšiu autorovu knihu, ktorú napísal v spolupráci s Giacomom Galeazzim: Pápež František: Táto ekonomika zabíja (z tal. orig. Questa economia uccide). Ide o exkluzívny rozhovor s pápežom o jeho názoroch na súčasnú ekonomiku a globalizáciu. Okrem iného odpovedá na aktuálne témy, ktoré sa týkajú mnohých chudobných ľudí. Ich hlasom sa stáva práve pápež František. Kniha vyšla v Taliansku začiatkom februára a okamžite vyvolala mimoriadny čitateľský ohlas vrátane záujmu o zakúpenie práv na preklad viacerých zahraničných vydavateľstiev. Doteraz bola preložená do deviatich jazykov.

V roku 2016 Fortuna Libri vydal rozhovor autora s pápežom, v ktorom František okrem iného hovorí aj o vzťahoch medzi milosrdenstvom, spravodlivosťou a skazenosťou. Kniha má názov František: Meno Boha je Milosrdenstvo a vyšla naraz v 82 krajinách.

zdroj: Fortuna Libri, Viac informácií nájdete na www.fortunalibri.sk.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.