Kroniky Amberu vydal Tatran v slovenčine v dvoch zväzkoch


Koncom roka 2018 sa na trhu s knihami objavilo veľa noviniek. Dá sa povedať, že sa medzi nimi stratilo veľdielo Rogera Zelazneho, amerického autora fantasy literatúry. Kultové dielo Kroniky Amberu v skutočnosti tvorí 10 kníh, cyklus Corwina piatich kníh a Merlinov cyklus ďalších piatich. Čitatelia a fanúšikovia  doteraz tieto diela poznali len v rámci českého prekladu a vydaní, ktoré boli v kníhkupectvách po jednom ako celá 10 dielna séria.

Kroniky Amberu

Vydavateľstvo Tatran pripravilo veľkú vec

Predvianočný čas je síce pre predaj kníh tým najlepším. Lenže občas sa výnimočné veci stratia medzi ostatnými. Denníky Amberu sú rôznymi slávnymi menami oslavované ako výnimočné, jedinečné a do marketingu knihy sa niektoré z nich dostali. Jednoducho ide o niečo, čo nevychádza každý deň. Z dvoch stoviek Zelazneho diel je desať príbehov z Amberu jednoducho jeho vrcholné dielo. Slovenské vydavateľstvo Tatran potešilo čitateľov fantasy žánru vydaním dvojzväzkovej edície všetkých desiatich diel. Nepustilo sa do vydania všetkých kníh postupne, ale rovno kompletu v dvoch zväzkoch a výsledok vyzerá slušne.

Kroniky Amberu sú príbehom o svete Amber. Ten je kľúčový a všetky ostatné svety sa nachádzajú až v jeho tieni. Aj tento náš súčasný svet je tak len akýmsi podsvetom. Hlavný hrdina síce stráca pamäť, no keď objaví cestu do Amberu, spoznáva svoju úlohu. Ako dedič s nárokom na trón pochopí svoje možnosti a musí čeliť aj iným, ktorí chcú prevziať kontrolu nad Amberom. Nesmierne rozsiahly príbeh, plný svetov a nových zákonitostí. Pre mnohých čitateľov vo svete je to zážitkom. Výnimočné knižné diela sa však často dostávajú do filmu. V prípade Kroník z Amberu by to však bolo náročné. Pre počet diel, ale aj rozsiahlosť, ktorú by fanúšikovia vo svete neodpustili v osekanej verzii. Uvidíme.

V slovenčine ako komplet

V prípade knihy z vydavateľstva Tatran sa môžete tešiť na vydanie v pevnej väzbe s prebalom. Každá z kníh má čistú bielu obálku so zlatým lemom a nápismi. Na prebale sa nachádza rozdielny hrad na prvom a druhom zväzku. O niečo väčší formát, než je klasická kniha má predsádku s mapou Amberu, peknú technickú úpravu, aj šnúrkovú záložku, aká dnes nie je štandardnou súčasťou kníh. Vydavateľstvo na príprave strávilo 2 roky práce a vydáva celý projekt naraz bez čakania. Tým je toto vydanie iné od iných vo svete.

Kroniky Amberu

Dva zväzky, každý ukrýva päť príbehov tzv, Corwinovho cyklu, alebo Merlinovho cyklu. Maloobchodná cena je 99 EUR, no viacero predajcov uvádza svoju ponuku v zľavách. Knihy spája pevná kartónová škatuľa s peknou grafickou úpravou. Je to presne ten kníh, ktoré si budú žiadať krajšie miesto v polici, či možno celkom novú policu.

 • Vydavateľstvo: Tatran
 • Oficiálne stránky knihy: http://www.slovtatran.sk/knihy/sci-fi-dystopia-a-fantasy/kroniky-amberu
 • ISBN: 978-80-222-0961-8
 • EAN: 9788022209618
 • Počet strán: Kroniky Amber 1–5 – 632 TS; Kroniky Amber 6-10 – 768 TS
 • Väzba: pevná väzba , balené v krabici
 • Jazyk: slovenský
 • Formát: 148×233 mm
 • Dátum vydania: 6.11.2018
 • Žáner: BELETRIA / Fantasy, sci-fi

Pre koho:

 • Zberatelia krásnych edícií
 • Zberatelia výnimočných kníh a špeciálnych vydaní
 • Milovníci fantasy


Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...