Kúpa knihy Chrám Matky Božej v Paríži podporí zbierku na obnovu po požiari


Victor Hugo vo svojom slávnom diele Chrám Matky Božej v Paríži ukázal výnimočnú silu v marketingu v čase, keď typický marketing neexistoval. Jeho zámer zasadiť príbeh na toto miesto zámerne, aby upriamil pozornosť na chátrajúcu a pritom výnimočnú budovu, vyšiel. Podarilo sa mu zaujať verejnosť, spropagovať ho a pričiniť sa o to, že sa neskôr stal jedným zo symbolov Paríža. Nedávny rozsiahly požiar, ktorý však celú pamiatku výrazne poznačil, zasiahol celý svet. Najmä preto, že ide o tak slávny chrám, keď v ňom podľa knihy prebýval najslávnejší hrbáč, či tiež najslávnejší zvonár vôbec.

Chrám Matky Božej v Paríži, zbierka

Slovenské vydanie podporuje zbierku

Najnovšie vydanie tohto románu vychádza vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ, a.s. v sérii knižnej klasiky s typickou obálkou, v akej sa už objavilo niekoľko titulov, od V. Androvičovej. Kúpou knihy majú možnosť aj Slováci prispieť na obnovu poškodenej stavby. Vydavateľstvo totiž výťažok posiela na účet zriadený oficiálnymi úradmi vo Francúzsku. Zaujímavá myšlienka sa tak opäť spája s tým, čo chrám tak veľmi spropagovalo v minulosti. S knihou.

Kniha Chrám Matky Božej v Paríži vychádza v Slovenskom spisovateľovi práve v novembri 2019, stíha uvedenie na knižnom veľtrhu Bibliotéka v bratislavskej Inchebe. Obsahuje 464 strán, čím sa stáva zatiaľ najhrubšou knihou v novej edícii literárnej klasiky.  V predaji na bux.skInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...