Spustili predaj luxusnej limitovanej knihy o Leonardovi da Vincim


Každý rok sa stretávame s nejakou zaujímavou limitovanou edíciou, knihou v luxusnom prevedení, aké sú známe len vo svete, alebo naopak vychádzajú len v rámci Slovenska a v slovenskej jedinečnej verzii. Zákazníci obchodu Luxusnakniznica.sk mohli v posledných niekoľkých hodinách dostať pozvánku na predpredaj jednej takejto knihy, novinky, ktorá sa nám už naznačila prostredníctvom zmenšenej lacnejšej verzie dostupnej v bežnom predaji, hoci stále za pomerne vysokú cenu. Jej luxusnejšia verzia, ktorá je bohatšia o kníhviazačské umenie, materiály a celkové vyhotovenie, ponúka 304 strán s rozmermi 300×402 mm. Súčasťou knihy je aj puzdro.

Leonardo 500

Vnútro vypĺňa text o tvorbe, živote a dielach Leonarda da Vinciho, ale tiež 160 jedno-stranových alebo celo-dvojstranových malieb. Fakt, že ani samotný predajca nemá k dispozícií originálne snímky je odôvodnený tým, že ide o predpredaj a výroba kníh ešte len prebieha. Deje sa tak v Taliansku, kde vzniká aj niekoľko ďalších jazykových verzií pre iné krajiny. Slovensko má v slovenskej verzii 111 výtlačkov, z ktorých už dnes po niekoľkých hodinách je k dispozícií len väčšia polovica. Informácia na oficiálnej stránke uvádza dodanie až v priebehu októbra. Predaj tejto knihy sa pritom nedá presunúť do žiadnej predajne Martinus, Panta Rhei, či na iné miesto. Dôvodom je systém rezervácie konkrétneho poradového čísla, ktorý je riešený formou tabuľky práve na stránkach s knihou na adrese: https://www.luxusnakniznica.sk/leonardo-500-luxusna-edicia

Žiadna séria, len jedinečná kniha

Kniha nie je súčasťou žiadnej série, ku ktorej by prislúchal ďalší diel. Iné tomu bolo v prípade knihy o Leonardovi da Vincim, ktorá vyšla pred troma rokmi a zaujala zberateľov dokonca do takej miery, že sme mali možnosť vidieť nie len jeden dopytový inzerát ešte minulý rok. Aj v tom prípade šlo o limitovaný náklad.

Zaujať môže najmä fanúšikov jedinečnej osobnosti histórie, ktorých na Slovensku prekvapivo nie je málo. Bude to však najmä zákazník, ktorý investuje do umenia, alebo má rád knižné umenie a vyhotovenia kníh poctivého kníhviazačského remesla.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...