Luxusné knihy sa dajú kúpiť aj lacnejšie. Oželiete prehnutú stránku?


Na trhu sú mimo klasických kníh aj viaceré luxusné kúsky. Kým v minulosti sa za vzácne považovali skôr tie staré, latinské, staré švabachovské nemecké, či luxusné edície zo zahraničia, už nejaký čas sa na Slovensku vydávajú aj drahšie knihy v našej materinskej reči. Najznámejšou takou je Nekonečný Leonardo, kniha o Leonardovi da Vincim za 990 EUR, ktorej hodnota už po štyroch rokoch porástla oveľa vyššie.

Luxusné knihy

ilustračná fotografia luxusných kníh, vlastný fotoarchív

Vydavatelia drahých kníh

Vydavateľom drahších luxusných kníh na Slovensku je SLOVART alebo IKAR. V Čechách sa pri spojení luxusných kníh vybavuje najčastejšie medializovaná Bible Reynek. V rámci Európy sa výrazne preslávili nemeckí kníhtlačiari s ich precíznou ručnou prácou, ktorá zvyšuje hodnotu limitovaným edíciám. Celkovo sa však s luxusnými knihami vo svete spája najmä vydavateľ Assouline. Americké vydavateľstvo, ktoré má vo svojom portfóliu v bežnom nelimitovanom predaji aj také kúsky, ako knihy venované hodinkám Rolex, Golfu, či starým autám za 900 dolárov.

V rámci predaja luxusných kníh od vydavateľa Assouline na stránkach luxusnakniznica.sk sa neraz stane, že hrubá a ťažká väzba nadrozmerných kníh niekde povolí, prípadne sa prehne stránka, narazí hrana, nejaká veľká strana pri otáčaní natrhne. Takéto poškodenia sú drobné, nie vždy majú dopad na celkový stav knihy. Sami sme sa mohli presvedčiť, že pri listovaní kníh na knižnom veľtrhu Bibliotéka, sa aj pri práci v rukavičkách môže podariť pri obrovských stranách nejaké to malé natrhnutie.

 luxusné knihy assouline

Knihy nie sú na vyhodenie, a predsa za polovicu

Knihy, ktoré nie sú a len tak ľahko nebudú šalátovým vydaním, zostávajú plnohodnotným, bez výrazného poškodenia a znehodnotenia obsahu, či stability väzby, nemusia strácať na svojej hodnote. Nachádzame ich v predaji s lákavou zľavou. Keďže náročná klientela, ktorá je cieľovou kategóriou čitateľov a zákazníkov týchto kníh, vyžaduje stopercentný stav, nepochybujeme, že o drobné poškodenia je tak nižší záujem. Preto je peknou príležitosťou siahnuť po takýchto knihách, ak sú v cenách s 50% zľavou. Týmto príkladom je cenová ponuka na BUX.sk v ktorej sa ukrývajú práve tieto poškodené kúsky. Knihy za 800 EUR stoja reálne 400 EUR.

luxusné knihy assouline

To je príklad kníhy The Impossible Collection of Cars, ktorá je skôr ako literatúrou doplnkom interiéru automobilového nadšenca, či technického dizajnéra. Kniha The Impossible Collection of Golf, rovnako tak z 800 EUR na 400 EUR je zas záležitosťou naozaj pre veľkého fanúšika golfu a športu vôbec. V ponuke je niekoľko módno-dizajnérskych svetovo známych publikácií, ktoré prezentujú značky ako Dior, Bulgari, Balenciaga, Cartier Panthere, GQ, Valentino, knihy venované cestovaniu, Hemtponským záhradám, večierkom, vínu, alebo napríklad aj kráľovnej Alžbete a jej ľuďom. Všetky knihy sú však v anglickom jazyku.

  • ponuku týchto kníh majú na bux.sk


Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...