Noc, keď som spadla, knižná novinka od Christiny McDonaldovej


Napínavý, emotívny príbeh o utajovaných vzťahoch, zničujúcej sile klamstiev a nekonečnej materinskej láske kladie znepokojivé otázky: Poznáte dobre svoje deti? A poznajú ony vás? Autorka knihy Christina McDonald posúva najhoršiu nočnú moru matky na úplne novú úroveň.  Jej strhujúci triler bolestne podrobne skúma dôsledky rodinných tajomstiev. A čitateľ je udržiavaný v napätí až do poslednej strany.

Noc keď som spadla novinka slovenský spisovateľ

Noc, keď som spadla

„Chceš počuť  pravdu? Som…“ Moje priznanie prerušil záblesk žeravej bolesti, keď  ma zboku čosi zasiahlo do hlavy. Mozog si úder sotva uvedomil, videla som len zahmlenú červenú šmuhu, bolesť mi vystreľovala do lebky a dolu k sánke. Cítila som, ako mi silný náraz zatočil celým telom. Zatackala som sa, nohami som narazila na nízky betónový múrik. Stratila som rovnováhu a moje telo sa bokom prevalilo ponad zábradlie. Zrak mi zahalila tmavá hmla a ani som si to nestihla uvedomiť, padala som, rútila sa doprázdna. Chrbtom som dopadla na hladinu rieky, pred očami sa mi zjavili vežičky mosta, osvetlené blikajúcou pouličnou lampou. Potom ma pohltila temná voda.

Noc, keď som spadla

Abi Knightovú nadránom vytrhne zo spánku telefonát, akého sa desí každý rodič: oznámia jej, že jej sedemnásťročná dcéra spadla z mosta. V nemocnici sa šokovaná Abi dozvie, že Olivia pri páde utrpela nezvratné poškodenie mozgu a z kómy sa už nepreberie. Akoby to nestačilo, lekári zistili, že je tehotná, a preto ju nemôžu odpojiť od prístrojov, ktoré jej telo udržiavajú pri živote. A potom si Abi všimne hrozivé podliatiny na dcériných zápästiach… Keď polícia nečakane vyhlási Oliviin pád za nehodu, Abi si zaumieni, že príde na to, čo sa v tú noc skutočne stalo. Bol Oliviin pád naozaj iba nešťastná náhoda? Alebo sa za ním skrýva niečo oveľa temnejšie?

Christina McDonald spisovateľka, novinárka a copywriterka vyštudovala žurnalistiku na Írskej národnej univerzite v Galway. Pochádza z amerického Seattlu, no spolu s manželom a dvoma synmi žije v Londýne. Noc, keď som spadla je jej prvý román.

Z anglického originálu Christina McDonald: The Night Olivia Fell, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Gallery Books, An Imprint of Simon & Schuster, New York 2019, preložila Veronika Maťúšová.

Román NOC, KEĎ SOM SPADLA  vychádza na  360 stranách, odporúčaná cena 13,90 €.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.