Nové vydanie kultového Zaklínača od Andrzeja Sapkowskeho

Bratislava, 12. júna 2020 – Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač od jedného z najrešpektovanejších autorov fantasy literatúry Andrzeja Sapkowskeho práve vychádza vo vydavateľstve Lindeni v novom vydaní s krásnymi novými obálkami. Prvé tri knihy – Posledné želanie, Meč osudu a Krv elfov – už nájdete na pultoch kníhkupectiev, ďalšie vyjdú v priebehu tohto roka.

Lindeni nový zaklínač

Nové obálky

„Pripraviť nové vydanie bol kus roboty, preto z neho máme obrovskú radosť. Konečne sú prvé tri diely vonku – u ž len doraziť štvrtý, piaty, šiesty, siedmy a ôsmy diel a k tomu kompletný box na Vianoce a máme hotovo. Dúfam, že týmto nielen ukojíme túžbu slovenských fanúšikov po hodnotnom vydaní, ale že oslovíme a zaujmeme aj nových čitateľov,“ teší sa Erik Fazekaš, šéfredaktor vydavateľského domu Albatros Media Slovakia. „Som rád, že zatiaľ prevažujú len pozitívne reakcie. Ale bol to boj,“ hovorí o výbere nových obálok. „Nie každému u nás sa pozdávali, no nakoniec redakcia dokázala presvedčiť zvyšok firmy, aby jej dôverovali a výsledok je dokonalý. Vyhrali sme sa s vizuálom do úplných detailov a výsledkom je kniha, na ktorú budete v poličke hrdí.“

„Je to jednoducho fenomenálna knižná séria, svetový hit a kultovka žánrovej aj mainstreamovej literatúry,“ dodáva redaktorka a odborníčka na žánrovú literatúru Eva Piarová. „Nové vydanie je skutočne luxusné a ohurujúce. Vidno, že sa ho chopili profesionáli a zároveň fanúšikovia sveta Andrzeja Sapkowskeho. Krásne obálky vytvoril grafik Jakub Šimjak, nádhernú mapu, skrývajúcu sa v každej knihe, etablovaný slovenský umelec Brian Terrero, preklad Karola Chmela, ktorého si vybral sám Sapkowski, prešiel revíziou a všetko sa to skrýva v pevnej väzbe s prebalom. Čitateľom nezostáva nič iné, len si doplniť knižnicu o tento must-have kúsok.“

Andrzej Sapkowski

Dnes už 71-ročný Poliak je považovaný za jedného z najlepších autorov fantasy. Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Prvé dve knihy sú pritom postavené na poviedkach, tretia s názvom Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok a skutočným začiatkom tejto fenomenálnej ságy.

Geralt z Rivie – bielovlasý zaklínač, majster meča a umenia zabíjať – má v živote len jeden cieľ a obživu – zbavovať svet príšer. Odveké zaklínačské umenie chráni ľudstvo pred tými najodpornejšími stvoreniami. Na svojej dlhej púti však Geralt zistí, že zlo sa často ukrýva práve v ľuďoch, intrigách a nenávisti. Zaklínač si preto vždy vyberá cestu rozumu a snaží sa v sebe zadusiť akékoľvek city. Nie vždy sa mu to však darí.

Každú knihu z osemdielnej série odporúčajú iní traja ľudia – jeden zahraničný recenzent a dvaja Slováci – jeden zo „starej“ fanúšikovskej základne a druhý z „dorastajúcej“ generácie. „Táto knižná séria vás pohltí. Doslova,“ napísali na populárnom serveri BuzzFeed. „Sapkowskeho cyklus o zaklínačovi je jedným z vrcholných diel žánru, esenciálna fantasy, ktorá sa zrodila v poviedkach ako Howardov Conan a zavŕšila sa v epickej ságe ako Tolkienov Pán prsteňov. Zaklínač je dôstojným partnerom oboch, už obstál v skúške časom. Séria, ktorá je súčasťou veľkej literatúry bez ohľadu na žáner,“ nadšene hovorí o diele vysokoškolský pedagóg a odborník na popkultúru Juraj Malíček. „Keď sa začítate, rýchlo pochopíte, prečo ide o kultovú záležitosť. Geralt a jeho ansámbel kamošov a príšer si získajú každého, aj keď nie je skalným fanúšikom žánroviek. Nechápem, ako som to mohla tak dlho obchádzať. Eňo ňuňo!“ dodáva Zuzka Timuľaková za mladú generáciu recenzentov.

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.