Kozička Rózička – nový diel kníh pre deti od Helen Peters


Jazmínkin otec je farmár a mama veterinárka, takže sú vždy zaneprázdnení starostlivosťou o zvieratá alebo kancelárskou prácou. Jedného dňa sa Jazmínka vyberie  s najlepším kamarátom Tomom na ovčí trh, kde sa jej veľmi zapáči kozliatko na predaj. Doma má však už 6 zvierat  a rodičia jej rázne zakázali doniesť domov ďalšie. Kozičke však hrozí, že ju zabijú, a tak Jazmínka musí konať a zachrániť ju. Lenže ako ju dostane domov a ako sa jej podarí utajiť nové zviera? Presvedčí rodičov predsa len, aby si kozičku Rózičku mohla nechať?

Jazmínkin otec je farmár a mama veterinárka, takže sú vždy zaneprázdnení starostlivosťou o zvieratá alebo kancelárskou prácou. Jedného dňa sa Jazmínka vyberie  s najlepším kamarátom Tomom na ovčí trh, kde sa jej veľmi zapáči kozliatko na predaj. Doma má však už 6 zvierat  a rodičia jej rázne zakázali doniesť domov ďalšie. Kozičke však hrozí, že ju zabijú, a tak Jazmínka musí konať a zachrániť ju. Lenže ako ju dostane domov a ako sa jej podarí utajiť nové zviera? Presvedčí rodičov predsa len, aby si kozičku Rózičku mohla nechať?

Kozička Rózička – milý príbeh o záchrancoch zvierat

„Je tu tvoj otec?“

„Nie, ale je tu moja mama.“

„A nebude jej prekážať, že si kúpiš kozu?“

„Samozrejme, že nie,“ odvetila a prekrížila si prsty za chrbtom.

(…)

 „Mama predsa povedala, že si môžeme kúpiť suvenír,“ odpovedala Jazmínka nevinne. Nevravela, že nemôže byť živý.“

(…)

„Tom, chceš, aby túto krásnu kozičku dnes večer zabili?“

Tom si povzdychol: „Samozrejme, že nie.“

„Takže o nič iné sa nestaraj. Všetko vyriešime neskôr. Jediné, na čom teraz záleží, je, aby sme jej zachránili život.“

Kniha ponúka milý príbeh o súdržnosti priateľstva, prekonávaní prekážok a odhodlanosti detí. Čitatelia sa v nej však dozvedia mnoho aj o starostlivosti o zvieratá, ktoré knižní protagonisti ukážkovo ovládajú. Detskí hrdinovia nás vo svojom príbehu  prevedú svojimi odvážnymi činmi, ktoré prekonajú aj ťažké prekážky. Jazmínka s Tomom budú pri čítaní knihy pre deti iste vzorom, lebo ako záchrancovia zvierat ich majú čo naučiť.

Kniha je písaná zaujímavo, svižne, dynamicky. Je určená pre čitateľov od 7 rokov, text je členený na 14 kapitol, ktoré sú doplnené milými čierno-bielymi ilustráciami. Na svoje si v nej prídu všetci malí milovníci zvierat.

Informácie o knihe Kozička Rózička:

  • Autor: Helen Peters
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Počet strán: 144
  • Formát: 130 x 200 mm
  • ISBN: 9788055191867
  • Rok vydania: 2024
  • Kúpite na:  bux.skmartinus.sk


Inzercia:

Jana