Samolepková omaľovanka Obliekame slovenské bábiky a atypický formát


Knihy pre deti majú rôzne formáty, veľkosti a neraz siahnu aj po niečom atypickom. To je prípad aj knižky Obliekame slovenské bábiky Zuzka. Tá je síce možno na prvý pohľad obsahovo podobná na inú už spomínanú knihu, no spoločné majú len bábiku a zábavnosť, ktorú ponúkajú. V tomto prípade dokonca ani nejde o knihu, ale skôr zošit tvarovaných stránok do tvaru bábiky, možno viac podobnej na matriošku.

Obliekame slovenské bábiky

Jednotlivé stránky ukryté pod tvrdou prednou a zadnou stranou spolu tvoria naozaj akúsi bábiku, ktorú je možné v detskej polici dokonca aj postaviť „na nohy“. Blonďavá bábika na prvej strane pod sebou ukrýva viacero stránok, ku ktorým sme pripravili niekoľko postrehov.

Omaľovanka aj tam, kde to bežné nie je

Celá knižka je spojená krútenou pružinou na spôsob kalendárov a trhacích blokov. Vytrhnúť stránku z tohto zošita nie je nijako komplikované. Každá jedna stránka má dve strany a vždy obsahuje buď motív na vyfarbenie, alebo konkrétnu bábiku. Akoby malo dieťa desiatky pokusov, ak sa nepodarí vyfarbiť na prvý krát podľa svojich predstáv. Zaujímavé pritom je aj to, že vymaľovať sa nedá len bábika, alebo pozadie, ale aj niektoré samolepky, ktoré sú vytlačené tak, aby mali len obrysy a farebnosť zostáva na malej používateľke.

  • 10 strán zahŕňa informácie a odporúčania
  • 4 listy obsahujú samolepky a 72 strán tvoria omaľovanky

Na niektorých stránkach sa totiž nachádzajú nahusto poukladané nálepky, odkiaľ už môžu putovať kamkoľvek inam v tejto knižke, ale pokojne aj do inej. Ideálne pod kontrolou rodiča.  Všímame si tiež, že ide o matný papier, na ktorý sa dobre kreslí. Veľkosťou sa dospelému človeku zdajú stránky malé, no dieťa vás veľmi rýchlo presvedčí, že e to zdanie dospelého. Veľkosťou 21 centimetrov je pre dieťa veľkosť ideálna.

Obliekame slovenské bábiky

Zaujímavá aj ako súčasť série

Nálepková knižka Obliekame slovenské bábiky Zuzka vychádza ako súčasť série ďalších podobne ladených bábik. V sérii je aj tahitská bábika Mohea, britská Kate, francúzska Emma, španielska Ines a indiánska Aponi. Grafický formát vychádza pod licenciou francúzskeho ÉDITIONS PLAY BAC, čiže postavičky a grafický dizajn môže byť známy aj z iných knižiek vo svete.

Obliekame slovenské bábiky

Na Slovensku knižku nájdete ako súčasť série Obliekame bábiky. Odporúčaná je pre deti až od 3 rokov. Na trhu sa objavila už v roku 2018 a zaujímavá môže byť stále. Nakoniec šnúrka, ktorá je pripnutá na krútenej strune je detský náramok so srdiečkom. Každá z kníh v tejto sérii má svoju farbu.

ISBN: 978-80-88276-51-7

V predaji v obchodoch Martinus.sk alebo BUX.skInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...