Švédi vymysleli rovnováhu s názvom Lagom, aj v knižnej novinke


Každý, čo sa len trochu venuje ezoterike, alebo aspoň motivačnej literatúre, musel postrehnúť aj pojem, ktorý sa dostal pomerne rýchlo do povedomia. Hygge sa stalo trendom už v roku 2016. Dánsky pojem pomenúvajúci každodenné drobné radosti a pohodu, ktoré majú docieliť pokoj a vyrovnanosť však nie sú celkom to isté ako švédske slovo Lagom. Slovo, ktoré má vo švédčine označovať „to správne množstvo“ hovorí o rovnováhe.

Lagom, myšlienka rovnováhy. kniha

O čom je kniha Lagom?

Kniha je novinkou vo vydavateľstve Ikar. Stredný atypický formát knihy zaujme najskôr prednou stránkou, podivným názvom, aký u nás ešte veľmi nepoznáme, potom obsahom. Obsah je pritom zaujímavý tým, že veľmi jednoducho a stručne navrhuje, čo môžete zlepšiť. Doma, vo svojom bývaní, vo svojom stravovaní, v osobnom živote, v práci. Sú to jednoduché, až prosté rady. Nie, nechýba tam S. Veľa krát jednoduché rady, ktoré ale prinášajú výsledok, úsporu, pomoc, upokojenie, väčšiu pohodu.

Lagom, myšlienka rovnováhy. kniha

Ako sa aj pojem Lagom snaží byť rovnováhou, má sa jednať o rovnováhu v oblasti stravovania, vplyv toho, čo máme a používame doma na životné prostredie, ale ide aj o rovnováhu medzi osobným a pracovným životom. To všetko potom kniha skĺbi a ponúkne niekoľko rád. Na počudovanie sú veľa krát aplikovateľné nie iba na vás, ale aj na niektorých členov domácnosti.  Rady prikladajú aj dôvody, prečo to robiť tak a nie inak.

Jedna z mnohých rád zaujala aj nás. Viete, ako si jednoznačne kúpiť to, čo potrebujete a nie to, čo už doma máte? Jednoduchá rada odfotiť chladničku alebo špajzu a pozrieť si na mobile fotografiu v obchode má veľa výhod. Niektoré objavíte až priamo v obchode. Myslite pritom na to, aké potraviny bežne vyhadzujete, lebo ich nestihnete spotrebovať, alebo ich kúpite jednoducho preto, že ich zlacnili.

  • Názov: Lagom: Švédske umenie rovnováhy
  • Autori: Jonny Jackson, Elias Larsen
  • Počet strán: 144
  • ISBN: 978-80-551-6321-5
  • Vydavateľ: IKAR, a.s.


Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...