Koniec hry (Daniel Cole) uzatvára trilógiu Handrovej bábiky a Obesenca


Angličan Daniel Cole poskytol slovenským čitateľom krátky videorozhovor, v ktorom sa priznáva, že po obrovskom celosvetovom úspechu Handrovej bábiky a následnom Obesencovi sa obával, že tretím dielom trilógie ho už nedokáže prekonať. Naši čitatelia a milovníci kriminálnych príbehov majú teraz možnosť posúdiť, či sa mu to podarilo. Koniec hry uzatvára celú sériu, ako aj príbehy jednotlivých postáv – kontroverzného detektíva „Wolfa“ ale aj jeho bývalej partnerky, inšpektorky Emily Baxterovej. Nechajme sa prekvapiť, ako ich príbeh skončí. Tí, ktorí čítali Handrovú bábiku či Obesenca už vedia, že pátranie po zločine je v prípade Daniela Cola vždy plné nečakaných zvratov.

O knihe Koniec hry:

Bývalého detektíva seržanta Finlaya Shawa nájdu mŕtveho v zamknutej miestnosti rodinného domu. Všetci jeho smrť považujú za samovraždu, iba zdiskreditovaný detektív William „Wolf“ Fawkes si tým nie je taký istý. Wolf s bývalou partnerkou detektívkou Emily Baxterovou a so súkromným vyšetrovateľom Edmundsom začnú preverovať Shawove začiatky v polícii, keď bol ešte obyčajným pochôdzkarom. Bol ich kolega a priateľ naozaj taký čestný, ako sa zdá? Alebo je na jeho minulosti viac, než boli ochotní pripustiť? Shawova smrť postavila detektívov pred skutočný hlavolam v najzložitejšom prípade, aký kedy vyšetrovali. Wolfov návrat si neželajú všetci. Vyšetrovanie ho čoraz hlbšie vťahuje do bahna policajnej korupcie a v ohrození sa neocitne iba jeho kariéra, ale aj životy ľudí, na ktorých mu najviac záleží.
Z anglického originálu (Endgame) preložila Jana Seichertová.

V PREDAJI NA: MARTINUS.SK | BUX.SK | PANTA RHEI

 Rozhovor s Danielom Coleom si môžete pozrieť tu:

Ukážka z knihy:

Baxterová nepohla ani svalom, zatiaľ čo Wolf nesúvislo bľabotal a hľadal správne slová.
Odkašlal si a potom pokračoval: „Zašiel som do toho domu. Videl som Maggie.“
Baxterovej sa niečo mihlo v očiach.
„Nehnevaj sa na ňu. Prinútil som ju, aby mi sľúbila, že ti to nepovie. Ale radšej ten dlhý príbeh skrátim: uzatvoril som dohodu… s komisárom. Dovolia mi, aby som dokončil rozrobenú prácu, svoj posledný prípad – vypátrať osobu, ktorá mu to urobila… ktorá zabila Finlaya.“
Baxterovej dýchanie sa zrýchlilo a zažmurkala vlhkými očami.
„Viem, čo vravia,“ opatrne pokračoval Wolf. „Preštudoval som si spis a chápem, prečo si to myslia. Zvonku všetko vyzerá logicky, ale obaja dobre vieme, že sa mýlia.“ Hlas sa mu zlomil. „Maggie by nikdy neopustil. Nikdy by neopustil teba… Nikdy by neopustil nás.“
Baxterovej sa už po lícach kotúľali slzy.

O autorovi:

Daniel Cole pracoval ako záchranár a neskôr ako člen Kráľovskej spoločnosti na ochranu zvierat pred krutosťou (RSPCA). V poslednom čase pracuje pre dobročinný Kráľovský národný záchranný inštitút (RNLI). Žije v anglickom meste Bournemouth. Už Colov prvý román Handrová bábika (IKAR 2017) zaznamenal mimoriadny čitateľský ohlas. S postavou hlavnej inšpektorky Baxterovej a Williama „Wolfa“ Fawkesa sa stretávame aj v novom skvelom krimirománe Obesenec (IKAR 2018) a v najnovšom záverečnom diele trilógie Koniec hry, ktorú čaká aj televízne spracovanie.

Kniha Koniec hry  vychádza vo vydavateľstve IKAR v roku 2021, počet strán 344, MOC je 14,90 eur.

V PREDAJI NA: MARTINUS.SK | BUX.SK | PANTA RHEIInzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.