Michael Connelly a novinka Zákon neviny. Haller tentoraz ako obžalovaný


Michael Connelly v novinke Zákon neviny opäť posúva hranice svojich detailne vykreslených postáv a napínavých zápletiek. Známeho právnika Michaela Hallera tentoraz čaká životný proces. Stojí pred súdom – nie však ako obhajca, ale ako obžalovaný.

Mickey Haller, nevlastný brat Harryho Boscha, čelí vážnemu obvineniu – je podozrivý z vraždy bývalého klienta. Všetky okolnosti zločinu do seba nebezpečne zapadajú, aj keď Mickey vie o svojej nevine. Prípad pridelia sudcovi, ktorý nemá Hallera veľmi v láske, keďže sa v minulosti proti jeho rozsudkom úspešne odvolal. Ten ho pošle rovno do väzby a Mickey sa musí sám obhajovať. Zároveň sa ocitne v nebezpečenstve, ktoré prichádza hneď z niekoľkých strán. Bojuje o život medzi spoluväzňami a dozorcami – niektorých totiž osobne postavil pred súd. A je tu ešte niekto, kto prahne po finálnom usvedčení a zo všetkých síl sa snaží dokázať jeho vinu. Mickey Haller však musí riešiť svoj vlastný prípad spoza mreží, kde neplatí Zákon neviny.

Aj ako audiokniha

Publixing spolu s Vydavateľstvom SLOVART pripravujú k trileru aj rovnomennú audioknihu. Okrem toho, začiatkom tohto roka streamovacia služba Netflix ohlásila práve prebiehajúce nakrúcanie seriálu Lincoln Lawyer, ktorý bude inšpirovaný Connellyho sériou úspešných detektívnych románov o právnikovi Michaelovi Hallerovi.

„Ak ešte nie ste fanúšikom Mickeyho Hallera a jeho geniálneho nevlastného brata Harryho Boscha, po tejto kniha sa to zaručene zmení.“

People

 

„Jeden z najlepších trilerov z právnického prostredia za posledných desať rokov.“

Associated Press

Kto je Michael Connely?

Michael Connelly (1956), pôvodným povolaním policajný reportér Los Angeles Times, sa doma i v zahraničí preslávil najmä bestsellermi s románovým detektívom Harrym Boschom. V roku 1992 vydal knihu Temná ozvena, za ktorú dostal cenu Edgar Award za najlepší kriminálny debut. Napísal už tridsaťpäť románov a podľa niektorých nakrútili aj úspešné filmy. V súčasnosti pracuje ako výkonný producent seriálu Bosch a ako autor aj moderátor podcastu Murder Book (Kniha vrážd). Žije striedavo v Kalifornii a na Floride.

V slovenčine vyšli jeho krimi aj ako audioknihy, ktoré načítal Ivo Gogál: Temná ozvena, Čierny ľad, Tichá noc, Betónová blondína, Temný plameň a Posledný kojot.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.