Už čoskoro vychádza očakávaná kniha Karel Gott: Má cesta za štěstím


Karel Gott bol nenahraditeľnou osobnosťou českej, respektíve už československej kultúrnej scény. Jeho platne, CD, plagáty, aj ďalšie predmety sa tešia popularite už niekoľko generácií a nebude tomu inak ani určitý čas po jeho smrti, kedy na trh prichádza očakávaná originálna autobiografia. Kniha, ktorá zachytáva život Karla Gotta tak, ako žiadna iná. Hovorí však o tom aj jej cena, ktorá sa šplhá na cenovku niekoľkých desiatok eur. Avšak stále oprávnene.

Kniha, ktorú pripravil samotný Karel Gott

Oficiálna publikácia je priamo vydávaná agentúrou Karla Gotta a ide o autorizovanú publikáciu s bohatým obsahom. Ivana Gottová vydanie tejto dlho odkladanej knihy oznámila len pred pár dňami. bude to 14. júla 2021 na deň nedožitých 82. narodenín slávneho speváka. Zaujímavosťou je, že na príprave knihy sa podieľal samotný Karel Gott. Fotografiu na hlavnej stránke si vybral ešte on sám, rovnako ako podtitul knihy „Má cesta za štěstím„. Dopísal ju sám autor ešte počas svojho života, preto v médiách informácia o plánovanom vydaní zarezonovala a ešte rezonovať bude.

Veľkoformátová kniha bude obsahovať 700 strán, na ktorých bude Gottov text a takmer dve tisíc fotografií a skenov. Zdržanie vydania nastalo údajne aj preto, že sa objavili ďalšie zaujímavé fotografie, ktoré by v takomto ucelenom diele nemali chýbať a pridanie fotografií do knihy si predsa len vždy žiada aj systém a úroveň (poznámka redaktora).

V predpredaji na MARTINUS.SK | BUX.SK

Anotácia knihy: Karel Gott – Má cesta za štěstím

Unikátna autobiografia najväčšej legendy českej a československej hudobnej scény všetkých dôb. Autentický obraz fascinujúce životné dráhy výnimočného umelca s medzinárodným renomé, ktorý na hudobnom nebi začal žiariť vo svojich dvadsiatich rokoch. Publikácia obsahuje približne 1800 fotografií a iných obrazových a dokumentačných materiálov, z ktorých mnohé ešte neboli zverejnené. Karel Gott sa na sklonku hviezdnej kariéry rozhodol zrekapitulovať svoj výnimočný životný príbeh – napísať vlastnú autobiografiu. Knihu dokončil ešte za svojho života a intenzívne tiež pracoval na obrazové dokumentáciu až do posledných dní. Otvorene hovorí o svojom súkromí, dcérach, manželstvo, ale aj o veciach, ktoré boli doteraz z rôznych dôvodov zahalené rúškom tajomstva.

Jeho spomienky siahajú až do najútlejšieho detstva, rozprávajú o rodičoch i širšej rodine, o školských rokoch, o kamarátoch i osobných záľubách, ku ktorým patrilo už v chlapčenských rokoch najmä maľovanie. Je vo svojej inventúre osudu sebakritický aj mimoriadne úprimný, predovšetkým v záverečných kapitolách, v ktorých opisuje ťažké obdobie zápasu so zákernou chorobou. Čitateľom sa tak dostáva do rúk ucelený, v mnohých smeroch strhujúci obraz osudového vzopätie výnimočnej osobnosti, ktorá vďaka vrodenému talentu, jedinečnému hlasu, nezmerné usilovnosť, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnému nasadeniu rozdávala publiku krásu, radosť aj sama seba až do samého konca svojej životnej púti.

Pre fanúšikov speváka je táto kniha viac ako nevyhnutná, dôležitejšia než mnohé doteraz vydané. Aj napriek cene.

V predaji na MARTINUS.SK | BUX.SKInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...