Vyšla novinka od Dominika Dána, Venuša zo zátoky, opäť stíha Vianoce


Venuša zo zátoky, novinka od autora so známym menom, už sa udomácňuje na pultoch kníhkupectiev. Je už akýmsi zvykom, že vždy pred Vianocami sa môžeme tešiť na novú kriminálku od Dominika Dána. Je tiež akousi zárukou, že sa to bude dať čítať, a pôjde o predvianočný hit, a s niečím takým počítajú aj predajcovia. Dominik Dán je sám o sebe veľkým menom, azda najúspešnejším autorom krimi u nás a pre vydavateľstvo Slovart autor číslo jedna. Pôvodne sme sa stretávali s dátumom vydania 10. decembra, no nakoniec sa kniha objavuje v predaji 7. decembra a stíha tak s prehľadom Vianoce.

Dominik Dán venuša zo zátoky

Ktokoľvek, čo ešte nebol nakúpiť svoje darčeky v kníhkupectve, si tak nájde knihu, ktorá sa medzi ostatnými nestratí už jednoducho preto, že je automaticky vystavovaná do popredia. Všetci tí, ktorí prichádzajú raz ročne do predajne po nového Dána ani nemusia poznať názov knihy, ak im vystačí autor. Tým, že bude venuša zo zátoky v popredí, je jasné, čo je novinkou. Mimochodom mimoriadne úspešnou, veď stačí nazrieť rebríčky predajnosti z čias, keď kniha ešte nevyšla.

O čom má byť kniha Venuša zo zátoky?

Pohodovú prázdninovú atmosféru leta v roku 2009 naruší hrôzostrašný nález dievčenského tela bez hlavy a rúk. Torzo pláva v ramene rieky neďaleko lodenice, mladí športovci zažijú na tréningu ozajstný šok. O dva dni sa na opačnom konci mesta v zátoke rieky nájde odseknutá hlava. Prípad sa začne nepríjemne a hlavne nepredvídateľne zamotávať. Extrémne horúce leto komplikuje vyšetrovanie nielen milovníkom snehu a dažďa, akým je detektív Richard Krauz, ale aj odolnejším kolegom. Do života oddelenia vrážd v Našom Meste zasiahnu okrem rozsekaného dievčaťa aj iné tragické udalosti. Prvý raz od založenia samostatného oddelenia špecializujúceho sa na najzávažnejšie trestné činy zažijeme tragédiu priamo v radoch detektívov. Od tohto pamätného leta v roku 2009 vraždárska partia už nikdy nebude kompletná, ale úľavy im žiadny nadriadený funkcionár nepovolí. Realita býva občas krutá ? so stratami sa ráta na každom vojnovom poli, no boj treba doviesť do úspešného konca, nech sa osud vzpína, ako chce.

Kde si ju môžete kúpiť?

Online kníhkupectvo www.bux.skInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...