Dominik Dán a novinka V tieni vychádza tesne pred Vianocami 2020


Jeden z najtajomnejších spisovateľov na Slovensku, Dominik Dán, nás dokáže prekvapiť pravidelne 2x ročne novinkou. Vždy počas leta a počas predvianočného nákupného zhonu sa môžeme tešiť na nový krimi príbeh inšpirovaný skutočnou policajnou prácou. Tak, ako aj tentoraz, novinkou V tieni.

Dominik Dán novinka V tieni

Ako je známe a tiež pre niektoré posledné medializované informácie spojené s Dominikom Dánom, dnes vedia už azda všetci, že jeho inšpirácia súvisí s reálnym zločinom v našich uliciach. Ako teda vieme, Dominik Dán je pseudonym skutočného policajta, ktorý donedávna ešte bol priamou súčasťou Polície. Jeho kvality poznajú aj za hranicami Slovenska a to nie len vďaka českým vydaniam jeho kníh, či sfilmovaním knihy Červený Kapitán. Mnoho Slovákov v zahraničí si nenecháva jeho novinky ujsť, hoci nie každý si ich objedná. V určitom čase sú tak v írskom Dubline dovozové kúsky na roztrhanie medzi tamojšími Slovákmi.

Predvianočnou novinkou je tentoraz V tieni

V decembri, v čase vrcholiacej nákupnej predvianočnej horúčky, bude v ponuke V tieni. Koronavírus nás uzemnil doma, takže je vysoko pravdepodobné, že mnohí prepravcovia budú v čase decembra absolútne vyťažený a pred kolapsom. Každý chce objednávať v pohodlí a preto sa oplatí urobiť si predobjednávku a spoliehať sa na dodanie, ktoré by v čase vydania snáď nemuselo kolabovať. Kniha je v predpredaji každého dobrého predajcu. Názvom sa podoba na Karikovu „V tieni mafie“ čo môže spôsobiť, že vyhľadávače budú zobrazovať pri písaní tohto názvu aj Karikove knihy.

Zakúpite v predpredaji v eshopoch:   BUX.SK | MARTINUS.SK | PANTARHEI.SK

Informácie o knihe V tieni:

  • Vydavateľ: Slovart
  • Séria: Slovenské TOP KRIMI
  • Počet strán: 304
  • Diel číslo: 31
  • Dátum vydania: 11.12.2020
  • Žáner: Krimi
  • ISBN: 978-80-556-4822-4
  • EAN: 9788055648224
  • Rok a mesiac vydania: 2020/12
  • Typ knihy: viazaná kniha, pevná obálka

Anotácia knihy:

Krauzova schopnosť, možno až talent, zapliesť sa do prípadov podfarbených politicko-mocenskými machináciami bola všeobecne známa, preňho charakteristická. Našťastie, nie všetky vraždy vyšetrované na oddelení vrážd boli z tohto súdka. Oveľa častejšie mali ich prípady obyčajný, normálny kriminálny podtón, a tak tomu bolo aj v tomto prípade. Začiatkom zbesilých deväťdesiatych rokov vstupuje na scénu najznámejší sériový vrah Ondrej, zanechávajúci krvavé stopy v troch krajinách.

Krauzovi nikto neverí, že bude pokračovať, že stoja na začiatku série brutálnych znásilnení a vrážd. Márne bojuje s vrchnosťou, aby sa sústredili iba na ponožkového vraha – neveria mu, obávajú sa paniky. Proti Krauzovej logike stojí vrahova šikovná taktika – medzi útokmi robí nepochopiteľne dlhé pauzy, ktorých význam, možno odkaz, nevedia detektívi vylúštiť. Práve počas jednej z nich sa stala bizarná vražda, ktorá preverila ich trpezlivosť, postreh, dedukciu. Krauz netuší, či sa nepredvídateľne rýchlo zaktivizoval ponožkový vrah alebo z jeho tieňa vystúpil nový. Ešte stále bojujú s Ondrejom alebo sa im niekto pletie pod nohy?Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...