Bibliotéka a pedagogika 2020 sa bude konať 12-15 novembra


Každoročný knižný sviatok a veľká knižná udalosť na Slovensku, Bibliotéka, sa bude konať v roku 2020 počas 12. až 15. novembra. Termín je dôležitý, pretože od neho sa odvíja aj uvedenie niektorých kľúčových predvianočných kníh a veľkých knižných udalostí. Rovnako tak sa na tento termín pripravujú veľké vydavateľstvá, aby mohli pozvať veľké hviezdy na scéne literárnej, či aj neliterárnej.

Bibliotéka 2020

Už dnes je známe, ako bude podujatie časovo otvorené počas jednotlivých dní.

  • Štvrtok 12. 11. 09:00 – 19:00
  • Piatok 13. 11. 09:00 – 19:00
  • Sobota 14. 11. 10:00 – 19:00
  • Nedeľa 15. 11. 10:00 – 18:00

Tradície na Bibliotéke nepochybne aj tentoraz

Ako každý rok, aj tentoraz pôjde o podujatie v priestoroch Incheba Bratislava. Vo štvrtok priláka najmä médiá, televízie, tlač, tlačové agentúry a odborníkov v oblasti vydavateľskej činnosti, tlače a pre súčasť veľtrhu – Pedagogika, to budú aj vzdelávacie pomôcky, učebnice a rôzne hry či zábava na rozvíjanie pozornosti, inteligencie a podobne. Bibliotéka je každoročne aj príležitosť na predstavenie cenných zberateľských kúskov. Postará sa o to tradične Luxusna knižnica, súčasť vydavateľstva IKAR, a.s.. Čo je zárukou už dnes, budú veľké stánky vydavateľského domu Albatros, IKAR, ale tiež predajný stánok veľkej zmesi vydavateľstiev Slovenska aj Česka pod logom Martinus a aj Panta Rhei. Sú skrátka tradície, ktoré sa tradíciami stali a už nimi zostali.

Vždy je Bibliotéka aj príležitosťou pre zberateľov. Nie je to len pre nové hodnotné kúsky, ale aj pre prítomnosť regálov so starými knihami, v rámci antikvariátu. Každý rok sa minimálne jeden atikvariát dostáva aj sem, aby predal vzácne kúsky, či len staršie dávno vypredané a už nedostupné kusy. Toto miesto vie byť krásnou inšpiráciou, pretože nadšenec pre knihy odchádza vždy s nejakým úlovkom, pre ktorý si ani neplánoval ísť.

Zdroj dátumu a časov: https://www.incheba.sk/vystavy/biblioteka-pedagogika-2020/Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...