Autogramiády, besedy a spisovatelia vydavateľstva IKAR na Bibliotéke 2018


Najväčšie slovenské vydavateľstvo predstavilo niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré sa týka ich kníh, spisovateľov a podujatia, na ktoré sa každý milovník kníh teší. Teda, nezabúdajme, že za predpokladu, že si urobí cestu do Bratislavy od 8. do 11. novembra 2018. Počas druhého novembrového týždňa sa v bratislavskej Inchebe koná Bibliotéka a IKAR ako najväčší zásobovač kníh do slovenských domácností a knižníc musí svojich čitateľov uspokojiť aj po stránke podujatí a ponuky.

Bibliotéka 2017

Podujatia a stretnutia/besedy so spisovateľmi:

9. 11. PIATOK

16:00 Andrea Coddington, autorka novinky Dedičný hriech, bude na pódiu Panta Rhei

18:00 Heather Morrisová, známa pre knihu tetovač z Auschwitzu, taktiež v Panta Rhei

Heather Morrisová sa narodila na Novom Zélande a v súčasnosti žije v Austrálii. Niekoľko rokov pracovala vo veľkej verejnej nemocnici v Melbourne a zároveň študovala aj písala filmové a televízne scenáre. Podobne ako mnohí iní bývalí väzni z koncentračných táborov, aj Lale a Gita si svoje zážitky nechávali zväčša pre seba. Po vojne sa im podarilo vycestovať do Austrálie, narodil sa im syn a prežili úspešný život. Po Gitinej smrti však Lale cítil, že už nevládze niesť bremeno ich minulosti sám, a rozhodol sa vyrozprávať svoj príbeh. Heather pôvodne napísala Laleho príbeh ako scenár, neskôr ho prepracovala na svoj literárny debut The Tatooist of Auschwitz (Tetovač z Auschwitzu). (zdroj: bux.sk)

10. 11. SOBOTA

10:00 Jozef Banáš, pódium Panta Rhei

11:00 Zuna Vesan Kozánková, Zdenka Kramplová, Andy Timková, na pódiu LIC a VZKS

13:00 Oteckovia, krst knihy a autogramidáda hlavných predstaviteľov zo seriálu Oteckovia na TV Markíza, bude na pódiu v hlavnej vstupnej hale.

16:00 Arpád Šoltész, autor knihy Mäso a novinky Sviňa, na pódiu Panta Rhei

17:00 Jozef Karika, autor kníh Čierny rok, Trhlina, Tma a ďalších, vrátane novinky Piepasť, pódium Panta Rhei

18:00 Veronika Homolová-Tóthová, autorka kníh Mengeleho dievča a Moja mama milovala Gabčíka, na pódiu Panta Rhei.

 

Čo IKAR ako vydavateľstvo?

IKAR ako vydavateľstvo a knižný distribútor bude mať za svoju značku rovnako vlastný stánok. Tak ako každý rok, pôjde o jeden z najväčších stánkov, v ktorom nájdu čitatelia všetky značky, ktoré si s IKARom spájame. Yoli pre mladých, Ajna pre ezoteriku, Stonožka pre deti, Príroda pre encyklopédie, varenie a vzdelávanie, ale tiež značky Slovenský spisovateľ a jeho zelená knižnica. Lákať budú na 20 percentnú zľavu na novinky a darčeky k nákupu. Viac informácií pred Bibliotékou nepoznáme a preto je nutné pozrieť si ju osobne.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...