Heather Morrisová, autorka knihy Tetovač z Auschwitzu, hosťom Bibliotéky


Austrálska spisovateľa Heather Morrisová navštívila Slovensko. Na svojej besede v piatok na tohtoročnej Bibliotéke, medzinárodnom veľtrhu kníh a výstave Pedagogika, sa venovala svojim fanúšikom. Hovorila o knihe Tetovač z Auschwitzu, ktorú napísala podľa skutočných udalostí vďaka rozprávaniu Laleho a Gity Sokolovcov zo Slovenska. Dvojica Židov prežila Osvienčim.

Heather Morrisová Tetovač z Auschwitzu

Lale dostal v tábore prácu tetovača. Potom, čo vedenie tábora Auschwitz-Birkenau rozhodlo, že fotografovanie každého väzňa je zbytočne zdĺhavé, technicky náročné a nákladné, pristúpilo sa na tetovanie. To mal na starosti Lale. Jeho povinnosťou bolo poznačiť ľudí, ktorí razom stratili svoje meno a stali sa len číslami v nejakej kartotéke. Ľudí bez mena, ktorí stratili všetko. Najčastejšie aj to najcennejšie. Lale tetoval aj dievča, do ktorého sa zamiloval a s ktorým sa mu podarilo prežiť všetku hrôzu. Po oslobodení sa presťahovali do Austrálie. Ich príbeh sa vrátil na Slovensko nedávno po vydaní prekladu knihy tetovač z Auschwitzu.

Heather Morrisová si po besede rada našla čas na podpísanie kníh. Ide o jednej z tohtoročných bestsellerov vydavateľstva IKAR. Kúpite napríklad aj na bux.skInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...