Keď pravda zvíťazí Emily D. Beňovej, úspešná aj bez silného marketingu


Pri sledovaní rebríčkov najpredávanejších a teda najžiadanejších kníh počas októbra je vidieť vždy zásadný prejav slávnych mien, sily marketingu veľkých vydavateľstiev a očakávaných titulov. Október je však hlavne o predvianočných nákupoch, ktoré sa naplno prejavia v novembri a predsa je mesiacom stúpajúcej krivky. Medzi najpredávanejšími knihami vidíme slávne mená ako Jozef Karika, Jozef Banáš, ďalší krimi román Petra Šlosera, niečo politické, niečo erotické, nového Larsa Keplera, či pripravovaného Harryho Pottera.

Písanie je môj život, kniha Emily D Beňovej, Keď pravda víťazí

Najvýraznejšie sa prejavujú knihy predstavené v rámci Knižného kompasu vydavateľstva IKAR, a.s.. Lenže ak nazrieme bližšie, narážame na knihu medzi najúspešnejšími aktuálnymi knižnými hitmi a nebude patriť pod žiadne vydavateľstvo. Nejde dokonca o tematický denník, diár, kuchársku knihu, či slávnu mediálnu osobnosť, ktorej kniha by sa predávala len preto, že sa jej autor volá tak, ako sa volá. Na miestach v prvej desiatke, neraz pritom v jej prvej polovici, sa už týždeň pohyblivo drží knižná novinka Emily D. Beňovej s názvom Keď pravda zvíťazí.

Stačí sa pozrieť na rebríčky na stránkach predajcov: BUX.SKMARTINUS.SK | PANTARHEI.SK

Keď pravda zvíťazí boduje aj bez silnej reklamy

Keď pravda zvíťazí je ženský román napísaný ako tretí diel trilógie Kým nás pravda nerozdelí. 304 stranová kniha vyšla počas tohto mesiaca a veľmi rýchlo sa umiestnila medzi najžiadanejšími titulmi v predaji najväčších slovenských kníhkupectiev. Za pozornosť stojí fakt, že nejde o knihu vydávanú pod vydavateľstvami, keďže vydavateľom je samotná autorka. Nenalieva do marketingu žiaden výrazný budget. Zásadný podiel na jej úspechu však má podpora fanúšikov a jej vlastná komunikácia s ľuďmi, čitateľmi a podporovateľkami.

Samostatné kampane na internete nevidíme. Chýbajú reklamy, ba dokonca aj vlastný klasický webový kanál vydavateľa, akým môže predaj prebiehať. Záujemcovia o knihu priamo u autorky od nej neraz získajú nejakú malú pozornosť. Možno práve takéto detaily tvoria celkový imidž, úspech, aj túžbu mať jej knihu. V neposlednom rade jej prístup k čitateľom má druhý efekt. Dokáže motivovať ľudí tam vonku, aby sa pri veľkom pretlaku titulov rozhodli práve pre ňu. Ide o mimoriadne inšpiratívny fakt pre mnohých samovydavateľov. Dokazuje to najmä to, že sa oplatí neskrývať, písať, pracovať a fungovať. Napriek tomu, že sme žiadnu jej tvorbu nečítali a nedokážeme posúdiť obsah, posudzujeme všetko to dianie a úspech, ktorý sa okolo knihy deje.

Zdroj fotografie je fanúšikovský Facebook autorky: https://www.facebook.com/emilyd.benovaInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...