Harry Potter a nový komplet pri príležitosti 20 výročia vás nadchne


Pred dvoma desaťročiami sa začala Pottermánia a Slovensko nezostalo oproti svetu vôbec pozadu. Aj u nás si získala slávna knižná séria o mladom čarodejníkovi svojich nadšencov a nie málo. Po príchode filmov sa Pottermánia ešte viac zvýraznila, priniesla životnú úlohu Danielovi Redcliffovi aj Emme Watson. Počas knižnej histórie sme sa dočkali dvoch rôznych podôb ilustrácií, ktoré sa nám viazali s tvrdzou väzbou a jednu, ktorú si viac spájame s väzbou mäkkou. Objavilo sa tiež niekoľko kníh náročnej ilustrovanej verzie od Jima Kaya, no to, čo príde na trh koncom roka 2020 je niečo celkom iné.

Harry Potter set 1-7

Slušný komplet Harryho Pottera prichádza

Kým pred dvoma rokmi sme sa dočkali červenej škatule s kompletnou 1 – 7 sériou kníh, nedočkali sa tí, ktorým šlo o hodnotnú edíciu v tvrdej väzbe. V maloobchodnej cene 49 eur sme mali možnosť mať síce komplet, ale v mäkkých obálkach. V novembri 2020 a teda priamo na predvianočný trh sa však dostáva set oveľa výraznejší. Komplet 1 – 7 dielov Harryho Pottera v jednej škatuli v tvrdej pevnej väzbe s dosiaľ nevidenou grafickou podobou.

Všetky knihy sú súčasťou škatule, ktorá má dva vizuály odlišné od seba oslovujúce inú skupinu čitateľov. Každá z kníh zdobená zlatými prvkami, bude obsahovať pôvodné slovenské znenie, ale taktiež určité grafické vylepšenia. Najmä však obálku riešenú v hnedých farbách s plne farebnými ilustráciami.  Presne pred rokom vydali v Českej republike komplet s názvom Sedm let v Bradavicích, kníh s pôvodnými mäkkými obálkami v paperback verzii. V prípade slovenského vydania nejde o totožný vizuál, alebo o celkom nový.

Nové vydanie bude svetovo jedinečné, pretože obsahuje ilustrácie slovenského ilustrátora Adriána Macha. Zlaté zdobenie a celkom iné kvalitatívne vyhotovenie prezentované pod celým názvom „Harry Potter box 1 – 7: 20. výročie vydania“ je zaujímavé aj svojou cenou. Maloobchodná cena je 90 EUR,  čo je pomerne vysoká cena. Je však stále nižšiou, než ceny jednotlivých dielov série Harry Potter osobitne.

Harry Potter 20

Z jednej strany je viditeľný každý jeden výtlačok chrbtom. Z opačnej strany je box s grafikou vlaku a lietajúcej sovy. Priam vyzýva, aby sa aj v polici tento set ukladal šikmo.  Snímka: IKAR, a.s.

Výročný box obsahuje:
Harry Potter a Kameň mudrcov
Harry Potter a Tajomná komnata
Harry Potter a Väzeň z Azkabanu
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter a Fénixov rád
Harry Potter a Polovičný princ
Harry Potter a Dary smrti

Dátum predpokladaného vydania je:  3.11.2020

V predaji:Inzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...