Novinka Hadí zámok od Liny Frankovej odhalí jed v dušiach postáv


Vášeň, nebezpečenstvo, tajomstvá, láska, bizarný okázalý luxus a všadeprítomný strach sú živnou pôdou skvelého príbehu, vďaka ktorému nedokážete tento neogotický román pustiť z rúk. Rod von Barevanson vám viac nedá spávať… a práve prichádza v prvej knihe s názvom Hadí zámok.

Lina Franková

Autorkou je Lina Franková, ktorá neopakovateľným spôsobom prenáša čitateľa do sveta modernej aristokracie.
„Ide akoby o historický príbeh bez historického obdobia, taktiež je to trochu dráma, trochu horor a neskôr pridám aj kvapku mágie, pretože Barevansonovci postupne spoznajú svoju skutočnú ´moc´… Neogotika v architektúre znamená veľa lomených oblúkov, arkád a miestami pripomína až drsnú tudorovskú krásu. Jej tajomnosť a ostrá zdobenosť mi skrátka dokonale pasujú k povahe rodu von Barevanson, ktorý poväčšine tvoria osamelé a sebecké duše, ktoré sa najradšej strácajú kdesi v tmavých zákutiach, ale keď sa už rozhodnú naplno prejaviť, je ich zrazu všade plno, pretože sú nadutí a okázalí,“ naznačila autorka, ktorú inšpirujú napríklad aj jej vlastné nočné mory.
„Moje postavy boli vždy viac nešťastné ako šťastné. (Smiech.) Myslím, že šťastie sa opisuje relatívne priamočiaro, ale temná povaha prechádza rôznymi fázami, je zložitá a je pre mňa výzvou. Pomáhajú mi aj sny – mávam často nočné mory, hoci som inak spokojný človek.“

Podivné dedičstvo

Hadí zámok predstaví príbeh kritičky umenia, ktorá sa stane v 21. storočí dedičkou nevídanej, bizarnej a absolútne nesúčasnej nehnuteľnosti. Spolu s neogotickým zámkom však ako bonus získa nepríjemnú spoločnosť svojho príbuzného – grófa Rubena Pius von Barevanson – a doteraz netušenú príslušnosť k váženému rodu lipnúcemu na tituloch a aristokratických manieroch, ktorého členovia sa na ňu navyše pozerajú ako na dotieravý hmyz.

Kritička umenia Bea von Barevanson – až doposiaľ Bea Abramová – sa napriek všetkým negatívam rozhodne dedičstvo prijať a presťahovať sa spolu s manželom a deťmi na neopakovateľné miesto dýchajúceho históriou a noblesou. Čoskoro však zisťuje, že hady, ktoré sú hlavným symbolom rodu von Barevanson, tu ožívajú i v ľuďoch a nebezpečenstvo číha doslova na každom kroku temného zámku.

Gróf či zmija?

Čo sa stane, keď sa zlo prederie na povrch? Ako sa matka zvládne pozerať na to, že sa okolo jej nevinnej najmladšej dcéry začína sťahovať slučka stisku zmije v podobe mizantropického grófa s desivými očami? A čo ak má temný zámok moc prebúdzať vo svojich obyvateľoch len to najhoršie a blížiacu sa katastrofu už nie je možné odvrátiť?
„Rod von Barevanson je natoľko podmanivý, že autorka postupne predstaví čitateľom aj ďalšie osudy jeho členov. Výhľadovo to bude napríklad v rámci knižky Vlčí zámok, ktorá vyjde rovnako v našom vydavateľstve,“ teší sa Andrea Bercik z Vydavateľstva Maxim.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.