Na želanie kráľa, novinka Kristíny Brestenskej, ešte stíha Vianoce 2020


Nadšenci historickej romanci sa dočkajú ešte pred Vianocami. Novinka Kristíny Brestenskej s názvom Na želanie kráľa, sa na pulty predajní dostane 7. decembra. Spojenie o pultoch predajní však zrejme tento rok vynecháme. Dosiaľ nie je isté, ako budú vyzerať prevádzky kamenných kníhkupectiev. Aj preto môže mať význam predobjednávka v niektorom zo známych online kníhkupectiev.

Autorka úspešných titulov Grófov syn, Ochranca, Strážca nevinnosti a V rukách nepriateľa sa objaví po piaty krát s obálkou aj písmom v rovnakom štýle. Bude tak už na prvý pohľad jasná príbuznosť pre tie čitateľky, ktoré už po inej knihe siahli. Kristína Brestenská je jedna z najúspešnejších autoriek vydavateľstva Slovenský spisovateľ, a.s. v súčasnosti. Záujem o jej knihy sa začal už pri prvej, ktorej náklad sa veľmi rýchlo vypredal. Podobná situácia sa zopakovala aj pri ďalšej jej knihe.

Objednávajte na:  BUX.SKMARTINUS.SK | PANTARHEI.SK

Anotácia knihy Na želanie kráľa

Po románe V rukách nepriateľa prichádza obľúbená slovenská autorka Kristína Brestenská s jeho voľným pokračovaním s názvom Na želanie kráľa. Tentoraz dej situovala do Edinburghu, sídla škótskeho kráľa Jakuba, a na pozadí historických udalostí rozvinula čarovný ľúbostný príbeh s dobrodružnou zápletkou.

Píše sa rok 1503. Pred hradom Dalkeith sa zhromaždia davy škótskych šľachticov a netrpezlivo čakajú na sprievod Margaréty Tudorovej, ktorá prichádza ako symbol krehkého mieru medzi Škótskom a Anglickom.

Kirsteen MacLeodová z ostrova Skye víta budúcu škótsku kráľovnú spolu so svojím otcom Normanom a bratom Alexandrom. O pár dní dostane pozvanie od kráľa Jakuba, aby s kráľovským sprievodom odišla do Edinburghu a stala sa dvornou dámou a spoločníčkou mladučkej Margaréty.

Kráľovo želanie je pre Kirsteen poctou, rozkazom i ťažkou skúškou zároveň. Na dvore voľných mravov bojujú o jej priazeň viacerí šľachtici, no krátko po príchode jej začnú chodiť listy od muža, ktorý tají svoje meno a varuje ju pred nebezpečenstvom.

Zmätená a vystrašená dievčina hľadá v tvárach dvoranov úprimné priateľstvo a skutočnú lásku, o ktorých sa píše v listoch neznámeho gavaliera. Keď sa však o Kirsteen napokon začne zaujímať sám kráľ, prestáva mať svoj osud vo vlastných rukách…

O autorke si prečítajte na stránkach vydavateľstva: Slovenskyspisovatel.skInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...