Nevinná hra, nový triler od Alex Dahl, aj o sile sociálnych médií


Autorka vo svojom najnovšom mimoriadne napínavom psychologickom trileri poukazuje aj na veľmi aktuálny celosvetový problém – na silu sociálnych médií a ich potenciálneho nebezpečenstva.  Prezrádzame na sociálnych sieťach o sebe príliš veľa?

Včera dcére dovolila prespať u kamarátky. Dnes má na svedomí jej únos… Fredrik a Elisa Blixovci žijú pokojný, predvídateľný, takmer až nudný život v malebnom nórskom mestečku Sandefjord. To sa však navždy zmení, keď ich sedemročná dcéra Lucia po noci strávenej u spolužiačky zmizne, akoby sa do zeme prepadla. Blixovci zažívajú tú najhoršiu nočnú moru, z ktorej niet úniku. Vyšetrovanie čoskoro ukáže, že únos dievčatka bol naplánovaný do najmenších detailov. V mysliach utrápených rodičov sa vynára množstvo znepokojivých otázok: Naozaj Luciu uniesla zločinecká sieť? Prečo si únoscovia vybrali práve ich dieťa? Je možné, že sa im chcel niekto pomstiť? Fredrik s Elisou postupne zisťujú, že ak chcú, aby sa im dcéra vrátila, dávno pochované tajomstvá z ich minulosti budú musieť opäť uzrieť svetlo sveta…

ALEX DAHL,  napoly Američanka, napoly Nórka, sa narodila v Osle a žije striedavo v nórskom Sandefjorde a v Londýne. Svoju literárnu dráhu začala publikovaním poviedok. Jej debutový román Chlapec pri dverách (Slovenský spisovateľ, 2019), ktorý zarezonoval aj u slovenských čitateľov, vyvolal mimoriadny medzinárodný ohlas a bol preložený do 10 jazykov. V slovenskom preklade vyšiel  autorke vlani tiež román Dievča s cudzím srdcom.

Nevinná hra, fakty a odkazy:

Z anglického originálu Alex Dahl: Playdate, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Head of Zeus Ltd, London 2020, preložila Lenka Cinková. Triler  NEVINNÁ HRA  vychádza  na 392 stranách, odporúčaná cena  14,90 €.

V PREDAJI NA: MARTINUS.SK | BUX.SK | PANTARHEI.SKInzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.