Zoznam slovenských vydavateľstiev: Adresár a prehľad knižných vydavateľov


Pozrite si v nasledovnom článku zoznam všetkých vydavateľstiev, ktoré sami poznáme, ich knihy, vydavateľskú činnosť sledujeme, už sme ich v nejakej súvislosti oslovili a tak s nimi máme určité skúsenosti. Zoradené podľa skupín, abecedne, uvádzajú aj jednotlivé značky, ktoré zastupujú. Albatros a IKAR sa ďalej delia na niektoré knižné divízie, ktoré sa venujú samostatne, či závisle vydavateľskej činnosti v rámci svojho žánru.

Doktor Spánok, Kozmon a Stephen King

POZNÁMKA: Nasledovný zoznam knižných vydavateľstiev môže byť priebežne aktualizovaný. V prípade, ak nájdete nedostatky, neaktuálne cieľové odkazy, prípadne na trhu pribudne vydavateľstvo s niekoľkými úspešnými knihami, radi ho doplníme do tohto zoznamu.

A – E

F – K

L – P

R – Z

Knihy a čítanie pre deti

Posielate knihu do vydavateľstva?

Ak ste napísali svoju knihu, ešte ako rukopis potrebuje mnoho zásahov a profesionála. Pokiaľ ide o poéziu, cesta za vydaním bude nesmierne ťažká. Kniha s odbornou tematikou zrejme tiež. Napríklad také fantasy, ktorého autorov je pomaly viac ako čitateľov, niektoré vydavateľstvá hádžu rovno do koša, kým iné veľmi starostlivo vyberajú. Zoznam vydavateľstiev s úpravou spresňujúcou aké žánre kníh vydávajú, nájdete v tomto článku.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...