Odkaz záhadnej lady je plný vášne, intríg a dobrodružstva


Milovníčky historických romancí majú dôvod na radosť. Mladá slovenská autorka Eliška Melušová prichádza s romantickým historickým románom Odkaz záhadnej lady, pretkaným nečakanými a spletitými dobrodružnými zápletkami.

Odkaz záhadnej lady

Hlavná hrdinka Stephania Klarsenová netúži po vydaji ani po zlatej klietke londýnskej spoločnosti, ktorá pred rokmi zavrhla jej otca.

Rovnako ani gróf Bogardi netúži po titule vojvodu. Ten mal totiž zdediť jeho starší brat, kým rieka Temža nevyplavila jeho telo. V tú noc však vyplavila aj čosi iné.

Stephany netušila, že odkaz, ktorý vhodila do mora ako mladé dievča, niekto nájde, ani že jej slová silno zasiahnu dovtedy ľahtikárskeho grófa, ktorý sa ju rozhodne nájsť a zachrániť.

Príbeh plný prekvapení a nečakaných rozuzlení

Po tom, ako ho neúmyselne nazve vrahom a vysloví to, čo si myslí celá spoločnosť, sa púšťa do riskantnej hry, aby odčinila svoju prostorekosť. Nájsť skutočného vinníka a očistiť tak grófovo meno. No keď sa tvrdohlavosť stretáva s vášňou, ešte netuší, že najnebezpečnejšie nemusí byť odkrývanie špinavostí vyššej spoločnosti, ale srdce, ktoré ju v prítomnosti urasteného grófa zrádza každým stretnutím viac a viac.

„Je fascinujúce, ako sa autorke, ktorá je mimochodom povolaním policajtka, podarilo vytvoriť pútavý a dokonale premyslený príbeh, v ktorom všetko do všetkého pekne zapadá a hoci je plný prekvapení, nepôsobí prekombinovane ani nedôveryhodne. Priam srší romantikou, intrigami a dobrodružstvom, takže verím, že zaplesá nejedno vášnivé čitateľské srdce,“ domnieva sa Andrea Bercik z Vydavateľstva Maxim.

Autorka sľubuje čitateľský pôžitok

A ak sa samotnej autorky opýtate, čím je príbeh iný ako ostatné a prečo sa ho teda určite oplatí prečítať, odpoveď bude jednoznačná: „

Pri tejto otázke ma napadlo jedno motto, ktoré si dovolím mierne upraviť. Znie: Vysvetľovať v čom je príbeh iný ako ostatné, je ako vysvetľovať ako chutí voda. Proste nemožné. A presne tak je to aj s mojím románom. Pre mňa je iný ako ostatné, pretože je môj. No ste milovník historických romancí? Ak je odpoveď áno, ručím vám, že po otvorení knihy, ktorou vstúpite do môjho sveta, si na jej konci poviete: Bol to zážitok,“ sľubuje E. Melušová, ktorú odjakživa fascinovali fascinovali skutočné príbehy niektorých dynastií ako sú anglickí Tudorovci, talianski Mediciovci, Borgiovci a ďalší. „História pre mňa v sebe ukrýva určité tabu, ktoré beriem za výzvu objavovať, a preto zakotviť v tejto oblasti bolo akousi samozrejmosťou.“

Kniha v predaji na BUX.SK a MARTINUS.SKInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...