Tlačové správyŽivoty a osudy

Slnko vo vetre: rozpráva osud výnimočnej ženy s ťažkou chorobou

Slnko vo vetre

Silný skutočný príbeh, ktorý vám bude ešte dlho rezonovať v mysli. Vydavateľstvo Maxim prichádza s literatúrou, ktorá je plná silných emócií a hlbokých myšlienok. Titul Slnko vo vetre od Stanislavy Rohmann rozpovie osud krásnej živelnej ženy, ktorú postihne nevyliečiteľná Huntingtonova choroba.

Emma má všetko, o čom iné snívajú. Krásu i nadpriemerne vysoké IQ. Kde sa vyskytne, tam je stredobodom pozornosti, je si vedomá svojich predností a muži jej ležia pri nohách. Je úspešná a obdivovaná, do čoho sa pustí, to jej vychádza.

Až kým sa zo dňa na deň neocitne v smrteľnom zajatí zriedkavej choroby, postupujúcej až do fatálneho konca.

Nechýba nadhľad ani úsmevný láskavý humor

Emma zomiera, no bojuje ako levica. Až do posledného výdychu ostáva výnimočnou osobnosťou a ženou, ktorá si užíva život v celej jeho kráse. Jej posledné roky sú „tlmočené“ slovami ľudí, ktorí sa o ňu starali s láskou a rešpektovaním jej zložitej osobnosti.

Autorka s Emmou strávila posledné roky ako jej opatrovateľka a priateľka. Aj ťažké chvíle dokázala opísať úsmevne a s humorom, podarilo sa jej vykresliť výnimočnosť jednej ženy a ľudí v jej okolí.

„Emma odišla, no ostali nám silné spomienky. Hoci už prešlo pár rokov, odkedy umrela, stále sa usmievam, keď prechádzam miestami, kde som predtým bola s ňou, a v duchu ju vidím radovať sa, fajčiť, vykrikovať. Všetko to, čím bola a aká bola, v nás stále vyvoláva pocit vďačnosti, radosti a naplnenia, keď na ňu spomíname,“ konštatuje S. Rohmann.

 • Autor: Stanislava Rohmann
 • Vydavateľ: MAXIM
 • Žáner: Beletria pre dospelýc: Román pre ženy
 • ISBN: 978-80-89967-98-8
 • EAN: 9788089967988
 • Rok a mesiac vydania: 2022/11
 • Počet strán: 176
 • Väzba: Knihy viazané
 • Stránky vydavateľa: vydavatelstvomaxim.sk

Aký máš z čánku pocit?

Excited
0
Štastný/á
0
Páči sa mi to
1
Neistota
0
Silly
0
Tlačové správy
Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Tlačové správy

  Komentáre sú ukončené