Leonardo 500, výnimočná kniha o Leonardovi da Vincim v slovenčine


Neopakovateľný Leonardo da Vinci je osobnosť, akých v ľudskej ére veľa nie je. 2. mája 2019 uplynulo 500 rokov od jeho úmrtia a 16. mája vychádza v slovenskom preklade kniha, ktorá už vo svete zarezonovala. Pôvodný originál, ktorý vyšiel v Taliansku vo vydavateľstve Scripta Maneant len nedávno, sa krátko po originále dostane do rúk slovenských čitateľov už čoskoro. Práve zahraničný vydavateľ má za sebou niekoľko významných kníh venovaných Leonardovi da Vincimu. Aj preto, že sa spája s najlepšími odborníkmi na Leonardov odkaz a dedičstvo. V minulosti sme vďaka nim mali možnosť vidieť a spoznať výnimočnú knihu s názvom Nekonečný Leonardo v limitovanom počte. Aktuálna novinka má 304 strán.

Leonardo da Vinci

Venuje sa: 

  • živote Leonarda da Vinci
  • jeho dielam, maľbám, kresbám
  • uvádza technické nákresy diel aj menej často publikované diela
  • obsahuje mnoho nových faktov a informácií, ktoré sa médiá dozvedajú len postupne
  • najnovšie poznatky a pripisované diela sú už súčasťou
  • obsahuje aj kontroverzné diela a tie, o ktorých sa hovorí zámerne menej, alebo vôbec

Leonardo 500

Kniha v slovenskom vydaní

Formát 250 × 335 mm bude bohatý na obrazové publikácie, ale najmä na množstvo faktov, detailov o živote a diele tohto veľmajstra mnohých umení a odborov. Autorom knihy je Fabio Scaletti a rovnako ako slovenské vydanie, sa pripravuje aj české pod značkou vydavateľstva Universum. Slovenské vydanie vychádza vo vydavateľstve IKAR, a.s.

Predobjednať si ju môžete napríklad na BUX.sk. Maloobchodná cena je  65 eur, v predpredaji zatiaľ so zľavou a neskôr v uvádzacích zľavách. Kniha bude súčasťou ponuky Knižný kompas, v ktorej sú knihy uvádzané zhruba s uvádzacou 20 percentnou zľavou obmedzený čas.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...