Nový Dominik Dán Pochovaní zaživa aj ako zberateľské limitované vydanie


Je zvykom, že sa objaví informácia o novinke od Dominika Dána v priebehu roka až dva krát. Dominik Dán ako jeden z najúspešnejších slovenských autorov modernej literatúry, vychádza pod vydavateľstvom Slovart. Počas leta a pred Vianocami. Práve v roku 2019 sa počas júla na trhu objaví ďalšie krimi s názvom Pochovaní zaživa. A to hneď v dvoch verziách. Klasickej a limitovanej. Na čo sa môže verný fanúšik Dánovej tvorby tešiť v prípade limitky?

Dominik Dán pochovaní zaživa zberateľská limitovaná

foto: porovnanie obálky klasickej verzie a limitovanej edícií, ktorej obálka je ilustrovaná Jozefom Gertlim Danglárom.

Limitovaná edícia nadchne spracovaním

Limitované vydanie Pochovaní zaživa ponúkne len 300 číslovaných vydaní knihy. Číslovaná a tak pre zberateľov oveľa cennejšia, však vynikne medzi ostatnými podpisom autora. Maloobchodná cena 39,90 € nie je pritom pre nič za nič. Reálnu hodnotu knihy po fyzickej stránke tvorí jej materiálové vyhotovenie. Tak, ako každá správna limitovaná edícia, ani táto nebude mať nikdy ďalšiu dotlač. Je tak len jedna príležitosť a iná nebude.

Vďaka informáciám priamo z vydavateľstva vám môžeme priblížiť viac knihu aj z tohto pohľadu:

1. Rozmery:

Klasický rozmer knihy je 130×210 milimetrov. Limitovaná edícia však prinesie trochu iný rozmer. Kniha bude väčšia, čo je v rámci zberateľských kúskov atraktívnejšie. Vydavateľstvo nám uviedlo rozmer 145×230 mm, čo sa môže javiť ako rozdiel nepatrný. S ním sa viaže aj úprava vo vnútri. Písmo v samotnej knihe je väčšie, čo umožňuje lepšie čítanie a tiež to zaujímavo vyzerá.

2. Kvalitný papier

Rozdiel oproti klasickému vydaniu, na aké sme zvyknutí v rámci celej doterajšej série Dominika Dána, bude aj v samotnom papieri. Kým bežná kniha je tlačená na technicky označenom papieri 55 gramov VO žltý, 2,0 vol., limitovaná kniha bude vytlačená na najkvalitnejšom papieri používanom na takýto účel. Ten je už na hmat kvalitnejší a hrubší, nesúci označenie 80 gramov MunkenPrintCream 1,8 vol.

MunkenPrint  je papier u tlačiarov známy pre svoju vynikajúcu potlačiteľnosť, pevnosť a výborné povrchové vlastnosti. Ide o papier, ktorý je bezdrevný nenatieraný a disponuje vyšším volumenom (vol. = priestorová veličina prierezu papiera).

3. Obálka knihy

Klasický Dominik Dán má svoju obálku z matného laminátu a prebal z lesklého laminátu, kým Limitovaná kniha má v tomto smere určité vylepšenia. Použitým poťahovým materiálom je Surbalinlineanaturweiss a reliéfny parciálny UV lak. Lak je tak riešený tak, aby po vizuálnej aj hmatovej stránke mal čitateľ už pri dotyku zážitok a vedel knihu rozoznávať. Parciálny lak dokáže naozaj veľa krát docieliť zážitok už skôr, ako knihu čitateľ otvorí. Surbalin je poťahový materiál vyrobený zo sulfátovej celulózy s ochranným lakovaným povrchom.

Stále ten istý príbeh

Po obsahovej stránke pôjde o presne ten istý identický príbeh. Len jeho vyhotovenie poteší skôr nadšencov pre tvorbu Dominika Dána, alebo nadšencov pre limitované kúsky, akých na Slovensku naozaj nie je málo. Sú medzi nami zberatelia počítačových hier, kníh, mincí, medailí, aj ojedinelých zberateľských kúskov vo svete šperkov, hodiniek a módy. Je tak predpokladateľný vyšší záujem. Cena je adekvátna k hodnote, ktorá však s podpisom samotného autora môže ešte narásť. Preto má možno zmysel predobjednávka už dnes.

Dominik Dán Cigaretka na dva ťahy zberateľská limitovaná

Foto: ukážka číslovania kníh pri staršom titule Cigaretka na dva ťahy. Pripomína číslovanie spisov v policajných archívoch, či účtovné záznamy. zdroj: Za foto ďakujeme vydavateľstvu Slovart.

V minulosti vyšli:

V rovnakej sérii v minulosti vyšli aj ďalšie vydania iných kníh. Musíme sa priznať, že ušli našej pozornosti. Ale o to väčším boli prekvapením.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...