Najväčší knižný hit októbra 2021? Možno kniha o Petre Vlhovej „Petra“


Kniha Petra s podtitulom Moja cesta k veľkému glóbusu je knižnou novinkou, ktorá vzniká práve o našej najúspešnejšej lyžiarke. Ak sme len hádali, ako silný fanklub a podporu na Slovensku má, teraz je to aj vidieť. Z jej knihy je doslova hit. Najpredávanejší titul na bux.sk aj na martinus.sk jednoznačne preskočil aj favorizovaných hitmakerov ako je Karika, Karel Gott, či Lucia Sasková.

Petra Vlhová tak v tomto prípade opäť boduje a stavia sa na stupienok víťazov na niekoľko dní, než ju prekoná iný knižný bestseller. Rýchlosť, s akou vystúpala, však prekonáva aj predpoklady. V každom prípade 304 stranová knižka v tvrdej väzbe z vydavateľstva Petit Press vychádza 9.11.2021, dva dni pred Filmovými miestami. Je jasné, že priaznivci športu a Petry Vlhovej sa majú na čo tešiť.

Oficiálna anotácia:

Petra Vlhová a ľudia, ktorí stáli pri nej, opisujú cestu na lyžiarsky vrchol. V súčasnosti najúspešnejšia slovenská športovkyňa vydáva oficiálnu autobiografiu.

Hovorí, ako sa zo skromného dievčaťa z Liptova nadovšetko milujúceho lyžovanie stala športová hviezda svetového formátu. Vlhová rozpráva o detstve, dospievaní, prvých úspechoch i sklamaniach. Odhaľuje zákulisie lyžiarskeho sveta, opisuje vzťah s najväčšou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou, približuje život ženy v mužskom svete. Až mrazivo úprimne a otvorene rozpovedala aj strastiplný príbeh spolupráce s bývalým trénerom Liviom Magonim i jeho nečakaný a bolestivý koniec.

Unikátnosť publikácie umocňujú kapitoly s jej najbližšími, bývalými trénermi i členmi tímu. Súčasťou knihy je aj výnimočná 40-stranová príloha fotografií z jej súkromného i profesionálneho života.

„Keď sa teraz pozriem na veľký glóbus, zjaví sa mi všetko, čo som preň musela obetovať. Spomeniem si na radosť, bolesť i plač. Trofej je sama osebe veľká a ťažká. Je nádherná, ale pre mňa má omnoho hlbší význam. Je to ocenenie za celú sezónu, za všetky momenty, ktoré budem mať v pamäti do konca života. Momenty, o ktoré som sa doteraz s nikým nepodelila. Som Petra, dievča zo Slovenska, ktoré vyhralo veľký glóbus. A toto je môj príbeh,” hovorí Vlhová v úvode knihy. A pokračuje tak, ako lyžuje – priamo, naplno a bez zábran.

V predaji na MARTINUS.SK | BUX.SKInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...