Kto je spisovateľ Ernest Cline, autor Ready Player One a Two?


Ernest Cline je mimoriadne známe meno medzi geekmi na celom svete. Sám je geekom, vyznávačom popkultúry, hier, filmov, seriálov a rôznych symbolov. Nadšenec, zberateľ a ako býva zvykom, v niečom aj znalec. Jeden z tých, ktorým sa však podarilo koníček pretaviť do živobytia a práce. Americký spisovateľ, scenárista a režisér, najviac známy ako autor románu Ready Player One – Hra sa začína. Narodil sa v roku 1972 v Ohiu v USA a v súčasnosti žije v Texase.

Ernest Cline

Pred svojou kariérou spisovateľa pracoval ako počítačový technik a taktiež pôsobil ako hudobník. Jeho prvý román Ready Player One bol vydareným debutom a stal sa medzinárodným bestsellerom. V roku 2018 bola na jeho základe natočená rovnomenná filmová adaptácia režiséra Stevena Spielberga. Sám Ernest Cline sa však podieľal na scenárovej úprave, keďže film bol nakoniec výrazne odlišný od knižnej predlohy.

Clineho ďalšie knihy sú Armada a Ready Player Two, ktorý pokračuje v príbehoch z Ready Player One. Obe knihy, rovnako ako prvá jeho úspešná Ready Player One sa dočkali českého aj slovenského prekladu. Tie slovenské vyšli vo vydavateľstve IKAR, a.s. Cline sa tiež podieľal na scenári k filmu Fanboys a pracoval ako spoluautor na komiksovej sérii Spider-Man/Deadpool.

  • Knihy Ernesta Clinea v predaji na BUX.sk

Zaujímavý aj pre jeho lietajúci DeLorean

Ernest Cline je známy fanúšik pop kultúry, ikonických hier a symbolov 80-tych rokov. Niet sa čomu diviť, že zatúžil po jednom z naslávnejších filmových áut a potom si aj sen splnil. Lietajúci, hoci v skutočnosti nelietajúci DeLorean je modifikovaný DeLorean DMC-12, ktorý je ikonickým autom z 80. rokov. Auto bolo vo filmovej trilógii Back to the Future (Návrat do budúcnosti) upravené tak, aby mohlo lietať, pričom bola použitá technológia vertikálneho vzletu a pristátia. Najskôr s plutóniovým pohonom, neskôr lietajúci na rozklad metánu a nakoniec auto v treťom diely roztlačila lokomotíva.

Viaceré zdroje už niekoľko rokov s radosťou uvádzajú, že tento nadšenec od svojich 10 rokov túžil po vlastnom DeLoreane. Ten sen si ako dospelý splnil, hoci nelieta tak, ako v druhom filme, respektíve už v úvode toho prvého aj v celkovom úvode tretieho filmu.Inzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...