Nekonečný príbeh sa dočká ilustrovaného knižného vydania


Kto by nepoznal nezabudnuteľný Nekonečný príbeh vo filmovej podobe, alebo tej knižnej? Príbeh Michaela Endeho zostáva nesmrteľný dodnes. Napriek traumatizujúcim zážitkom s topiacim sa koňom, únikom pred Ničotou a smrteľne vážnou túžbou mnohých detí mať takého psa, s ktorým by sa dalo lietať vysoko nad krajinou… Nekonečný príbeh mal doteraz niekoľko knižných vydaní. Aj v slovenčine. 8. novembra však vychádza jeho dosiaľ nevidená podoba – ilustrovaná Sebastianom Meschenmoserom.

nekonečný príbeh ilustrovaný 2023

Mať plne ilustrovaný príbeh pred sebou môže byť iným zážitkom. Zároveň je príležitosťou pre všetkých nás, ktorí radi siahnu po krásnych knihách v špeciálnych verziách. Táto je totiž s maloobchodnou cenou 39,90 EUR pomerne vysoká. Odpoveďou však môže byť samotný obsah a počet strán – 416. To by mohlo znamenať, že sa máme na čo tešiť. Michael Ende zomrel v roku 1995 a tak sa nedožil tohto vydania. Slovenskí čitatelia však majú radi takéto knihy. Slávne príbehy, špeciálna verzia, ilustrované vydanie. Harry Potter tým značne boduje už niekoľko rokov. Pri Nekonečnom príbehu si môžeme byť istí, že tých kníh veľa nebude.

O ilustrácie sa postaral Sebastian Meschenmoser

Sebastian Meschenmoser je nemecký výtvarník a ilustrátor, narodený v roku 1980. Patrí tak medzi mladšiu generáciu umelcov, ktorí však zažili najväčšie obdobie slávy filmových príbehov Nekonečný príbeh. Za sebou má mimoriadne veľa práce, úspechov, ilustrovaných kníh prevažne nemeckých autorov a autoriek. žije sociálnymi sieťami a všetkými kanálmi, ktorými môže ľuďom o svojej práci povedať viac. Takéto prepojenie s klasikou môže priniesť celkom nových čitateľov k pôvodnému dielu, ale najmä obohatiť nejednu knižnicu o zaujímavý kúsok.

Anotácia knihy Nekonečný príbeh – ilustrovaný:

Nesmrteľné dielo o sile predstavivosti, teraz ako bibliofilské vydanie s nezabudnuteľnými ilustráciami

Dvanásťročný Bastián Baltazár Bux nie je v škole veľmi obľúbený, preto je často sám a najlepšie sa cíti medzi policami plnými kníh. Jedného dňa neodolá a z antikvariátu ukradne tajuplnú hrubú knihu so znakom dvojhlavého hada na obálke a s dvojfarebným písmom. Keď sa do nej začíta, kniha ho nečakane vtiahne do deja a chlapec sa tak stane súčasťou napínavého príbehu. Dozvie sa, že krajine Fantázia a jej vládkyni, detskej kráľovnej, hrozí zánik. Kráľovná si na pomoc zavolá Atreja a poverí ho, aby sa s drakom šťastia Falkom pokúsil zachrániť krajinu. Všetko však nasvedčuje tomu, že práve nešikovnému Bastiánovi, ktorý je v triede terčom posmechu, sa podarí odvrátiť zánik Fantázie a zachrániť jej podivuhodných obyvateľov.

Nekonečný príbeh vyšiel prvýkrát v Nemecku v roku 1979. Odvtedy si získal milióny priaznivcov po celom svete. Toto špeciálne vydanie poteší nielen milovníkov tejto klasiky, ale aj bibliofilov, keďže okrem krásnych ilustrácií knihu zdobia kvalitný matný natieraný papier Garda Pat s FSC certifikátom, plátenný poťah, prebal a lacetka (záložka). Z nemeckého originálu preložila Elena Diamantová. Verše prebásnila Jana Kantorová-Báliková.

V predaji na BUX.skInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...