Portál 1000knih.sk slúži nevydaným autorom a ich autorskej tvorbe


Online portály, ktoré sa venujú knihám, máme na malom Slovenskú zastúpené všetky. Predajné, komunitné, blogové, aj magazíny ako je ten náš. Množstvo obchodov sa venuje predaju a zásielke tačených kníh, no rovnako tak poznáme aj predajcov elektronických. Ak ste autorom, ktorý píše a chce vydať svoju knihu, má bežne len jeden spôsob.

1000 kníh portál

Ak nechce sám financovať nákladnú tlač a distribúciu, môže osloviť vydavateľov, prípadne požiadať o spoluprácu pri vydaní elektronickej knihy. Posúdiť tak kvalitu môžu samotní zákazníci – čitatelia. Jedno z miest, ktoré sa venuje práve autorom, vydávaniu ich kníh a podpore, je aj niekoľko rokov 1000knih.sk, ktoré si v dnešnej rýchlej vizitke bližšie predstavíme.

Čo bolo na začiatku a prečo portál 1000 kníh vznikol?

S nápadom založiť internetovú stránku, na ktorej si budú môcť predávať knihy v elektronickej forme ešte nevydaní slovenskí autori, sme prišli v roku 2011. Avšak rok trvalo, než sa podarilo vybudovať stránku, ktorá umožňuje knihu ihneď nahrať, vytvoriť konto autora, v ktorom bude vidieť, koľko kníh sa mu predalo, a nájsť jednoduchý systém predaja.

Ktokoľvek si dnes môže pridať knihu a začať ju hneď aj predávať. Ktosi nám povedal, že týmto sa na slovenskom trhu objaví veľa „balastu. Avšak kto môže posúdiť, či je kniha dobrá alebo nie, ak nie samotný čitateľ?

Takto dostanú šancu všetky knihy a ukáže sa, ktoré ľudí zaujali, ktoré sú najpredávanejšie a taktiež ktoré nezaujali. Portál vznikol s cieľom podporiť nevydaných slovenských autorov, lebo rukopisov je veľmi veľa.

Vydá sa možno každý stý rukopis…

Akí autori dostali šancu?

Portál nie je o žiadnej šanci. Ktokoľvek chce, nahrá si svoju knihu a môže ju predávať. Portál 1000knih.sk nie je vydavateľstvom, je len obchodným priestorom, na ktorom si môžu autori sami vydať a predávať svoje knihy, rukopisy, básne, literatúru faktu… Zákazník čitateľ sa môže registrovať a nakupovať. Autor sa môže registrovať ako autor a nahrávať svoje diela. Na stránkach mimo predajné možnosti autori kníh nájdu aj ďalšie nástroje ako  niekoľko praktických rád, informácie o postupoch a odporúčania k obálkam.

Niektorí autori z portálu 1000knih.sk už romány vydali aj knižne, nakoľko ich diela oslovili vydavateľstvá.

Ambície?

Zvýšiť predajnosť kníh a zlepšiť rukopisy autorov, pretože mnohí pridávajú knihy aj s chybami. Od toho veľmi závisí aj predajnosť. Ak je v knihe veľmi veľa jazykových chýb, ľudia ju neodporučia a na základe recenzií to môže odradiť ďalších potenciálnych kupujúcich.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...