Bibliotéka 2023 ako dôležitý knižný sviatok (programy v PDF)


Vo výstavisku Incheba sa aj tento rok koná knižné podujatie roka. Známe ako BIBLIOTÉKA PEDAGOGIKA v sebe kombinuje knižný svet, výpredaje, uvádzanie noviniek, stretnutie s autormi, tematické besedy, aj časť venovanú pedagogike. Čiže učebniciam, mapám, vzdelávaniu a učiteľstvu. Dve oblasti tak blízke a v mnohom prepojené sa tak tradične objavujú ako hlavná téma jesenného podujatia v predvianočnom čase. Najlepšom, ak chceme presne vedieť, ktoré knihy sa na zoznam Ježiškovi oplatia a potešia.

Bibliotéka 2023

Bibliotéka v roku 2023

Bibliotéka 2023 sa koná od dnes 9.11 do nedele 12. 11. Vo štvrtok sa tu tradične stretáva mnoho školských výletov, exkurzií, médií a knižných odborníkov. na čo sa môžeme tešiť určite, sú možnosti výpredajov, stánky vydavateľského domu IKAR, a.s., Albatros, ale aj predajní Panta Rhei a Martinus, ktorí sú kľúčoví hráči v rámci maloobchodného predaja kníh na Slovensku. Priestor dostávajú a svoje knihy odprezentujú aj mnohé menšie vydavateľstvá aj napriek cene vstupného pre vystavovateľov, ktorá už opakovane vzbúrila malých vydavateľov pre náročné podmienky.

Tento rok sa na Bibliotéku chystá aj mnoho autorov, samovydavateľov, spisovateľov, keďže Bibliotéka je ich možnosťou a jasným sviatkom, počas ktorého sa lepšie plánujú ich vzájomné stretnutia v Bratislave, aj s čitateľmi. Tí totiž nemusia prichádzať kvôli jednej autorke cez polovicu republiky, ale spoja si to s vášňou, ktorá spája ich samotných – knihy. Sledujeme to na facebookových a instagramových účtov niektorých spisovateľov. Sú to aj takí, ktorých knihy vychádzajú v konkurenčných vydavateľstvách a je tak pekný pohľad na to, že sú hoci sami sebe konkurentami, stále priateľmi.

Program podujatia

K programu je možné nahliadnuť cez stránky Incheby, ale aj cez stránky vydavateľstva IKAR, ktoré je na Slovensku najväčšie a zaujme nie iba svojimi autormi, ale j zahraničným hosťom, autorom slávnej série viedenského hrobára.

Zoznam vystavovateľov si pozrite na https://inchebakatalogy.sk/?cat=345Inzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...