Dominik Dán a román Konečne normálna vražda (2023) v predpredaji


Stáva sa pravidlom, že počas roka vychádzajú dve Dánovky. Je na čase, aby sme si predstavili tú, ktorá bola nečakane odhalená tesne pred Bibliotékou na tento predvianočný čas. Zhruba v prvom týždni decembra 2023 sa môžeme tešiť na Konečne normálna vražda, novinku s neobyčajným, či možno skôr až príliš obyčajným jednoduchým názvom. Najskôr nás prekvapil svojou jednoduchosťou. Až potom nám došlo, že Konečne normálna vražda nie je headline, ale názov.

Dominik Dán zostáva neznámy

Dominik Dán, čo je pseudonym bývalého policajta, aktuálne píšuceho už niekoľko rokov úspešné krimi romány, svoje diela vydáva vo vydavateľstve Slovart. Dalo by sa povedať, že je pre vydavateľstvo najdôležitejší s výrazným presahom v tomto žánri aj do Českej republiky. Neprekvapí nás teda jeho úspech, počet kníh, aj produkcia. Zvykli sme si. Prekvapilo by nás skôr, ak by knihu nevydal a niečo by sa oneskorilo aj na strane vydavateľa. Keďže už máme predstavu o náročnosti prípravy kníh, je úctyhodné samotné dodržiavanie intervalu nových prírastkov aj kvality.

Kúpiť na:  BUX.SK MARTINUS.SK

Dominik Dán konečne normálna vražda kniha

Dej nového románu sa odohráva v roku 2008 a bližšie nám ho predstaví oficiálna anotácia:

Anotácia knihy Konečne normálna vražda

Na jeseň 2008 rozohral detektív Krauz špionážno-detektívnu hru netušiac, kedy a ako sa skončí. Čakal na odozvu z Viedne, čakal a premýšľal ako pomôcť demotivovanému kolegovi hnijúcemu v kúte kancelárie. Riešenie prišlo samé od seba – šéf oddelenia ich poslal preveriť bizarný nález mŕtvoly mladého dievčaťa visiaceho na strome.

Chosé sa potešil, okamžite sa chopil iniciatívy. Čokoľvek mu bolo odrazu dobré, len aby sa nemusel rýpať v starých Krauzových prípadoch.  Konečne normálnu vraždu si vzal za svoju a vrhol sa do vyšetrovania, hoci nikomu nebolo jasné, či ide o vraždu, samovraždu alebo iba o nehodu.

Chosému to bolo jedno, mal svoj prípad, mal svoju verziu a neochvejné presvedčenie, že krásnu Grétu niekto zavraždil. Už po dvoch dňoch, keď detektívi zistili, že Burger s Hanzelom vyšetrujú tri roky starú vraždu podobného dievčaťa, prestali si z Chosého robiť žarty a celá kancelária stoštyridsaťjeden pristúpila k vyšetrovaniu s patričnou vážnosťou. Nitky spájajúce dve vraždy mladých krásnych dievčat s trojročným odstupom sa začínajú preplietať a ani jeden detektív nevie, kde sa skrýva zákerný vrah.

 

Kúpiť na:  BUX.SK MARTINUS.SKInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...