Dóm svätej Alžbety v Košiciach teraz aj v nádherných knihách


Dóm svätej Alžbety v limitovaných špeciálnych knihách: V pondelok 11. marca 2024 vydavateľstvo IKAR v majestátnej košickej Katedrále svätej Alžbety uviedlo do života exkluzívnu obrazovú publikáciu Dóm svätej Alžbety. Na tomto jedinečnom diele sa podieľali historička Katarína Nádaská a svetovo uznávaný fotograf Jan Wiliam Drnek. Treťou autorkou je grafická dizajnérka Jana Drnková, ktorá sa okrem rozsiahlej postprodukcie fotografií venovala aj celkovému dizajnu publikácie. Publikáciu predstavili zakladateľka vydavateľstva IKAR Gabriela Belopotocká a generálny riaditeľ Marek Néma.

dom svatej alžbety kniha

Knihu uviedli do života prostredníctvom modlitby Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita, ako aj Mons. Allan Tomáš, dekan Dómu svätej Alžbety. Podujatím sprevádzal kurátor Dómu svätej Alžbety Tomáš Harbuľák. O hudobný vstup sa postaral operný spevák Titusz Tóbisz.

Aké knihy a koľko ich vlastne bude?

Ide o špeciálnu knihu, ktorá vychádza celkovo v troch rôznych verziách, ale textový obsah je totožný. V Košiciach predstavilo vydavateľstvo IKAR dve verzie publikácie, luxusnú verziu viazanú v koži so zlatou oriezkou, ktorá vyšla v limitovanom náklade 111 kusov. Táto kniha má cenu 500 EUR a je k dispozícií len na stránkach www.luxusnakniznica.sk. Druhou verziu je kniha s cenovkou 169 eur, ktorej je vytvorených 909 kusov a každá je číslovaná. Práve na stránkach Luxusnej knižnice si však zákazníci môžu vybrať z prvých stoviek týchto kníh, kým ďalších niekoľko stoviek kusov sa nachádza v predaji aj v ďalších predajniach. Tam je možné získať čísla náhodné.

Ak si teda knihu objednáte v Martinus.sk alebo na bux.sk – číslo získate náhodné, podľa šťastia, náhody, alebo akokoľvek to nazveme. Podľa šťastnej ruky zamestnanca, ktorý zrejme i tak bude brať knihu prvú v poradí. Ide o veľkú, krásnu a bohato-ilustrovanú knihu venovanú významnej košickej pamiatke. Zároveň sa v predaji objavuje aj lacnejší variant knihy bez tak nákladného papiera, väzby a prvkov, ktoré knihu robia cenným zberateľským kúskom. V podobe zmenšenej knihy je v ponuke predajní

Foto, ktoré sa v súvislosti s uvedením kníh v médiách objavujú, pripravilo vydavateľstvo IKAR a Lucia Čarná a Radovan ŠelengInzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.