Black Friday 2023 v kníhkupectvách a u autorov. Čo ponúkajú?


Vieme, že Black Friday je v roku len jeden. žiaden iný Black Friday už reálne logiku nemá. Slovenskí obchodníci s predajňou Alza na čele si však urobili z tohto pojmu svoj vlastný ťah na ľudí a ich pozornosť. To až do takej mieri, že oslabili význam tohto spojenia a jeho silu, či hodnotu ponížili na tú najmenej účinnú hodnotu. Už tak nereagujeme na Black Friday, ako tomu bolo pred ôsmymi rokmi, keď sa začal pojem udomácňovať ja u nás. V roku 2023 máme Black Friday len jeden. Je to posledný piatok v novembri a tým je len ten s dátumom 24. november. Žiaden iný.

nákup kníh a výpredaje

Ak chcete ušetriť a nakupovať o obchodníka, ktorý nechce zostať bokom a tento slogan, či heslo použiť, práve 24. november bude tým dňom, kedy to bude mať aj logický zmysel. Prečo? Aj ten obchodník, ktorý nepotrebuje zavádzať a oblbovať ľudí vie, že Black Friday si má naplánovať na ten správny a skutočný Black Friday a nie bombardovať zákazníkov už od leta označením na každý možný piatok až do Vianoc.

24. novembra je teda aj knižný Black Friday

Vieme, že v konkrétny deň budú nákupné príležitosti. Taktiež vieme, že v tento deň si budeme môcť siahnuť po vyhľadávači Heureka, kategórii a ranný refresh cenníkov prinesie skoky v cenách. Sami na to čakáme, pretože poctiví obchodníci si na tento deň nachystali nejaké tie špeciálne ponuky a akcie. Sami čakáme aj na knižné eshopy, čo si pre nás pripravia. Minimálne zľavy sú typické pre Martinus, ale azda tie najzaujímavejšie tradične prináša vydavateľstvo IKAR na bux.sk.

  • PANTA RHEI láka na BF so zľavou až 80 percent. Najviac sa však zvýrazňuje a opakuje zľava okolo 25%. Nedá sa filtrovať podľa ceny a mimo knihy sa v ponuke nachádza aj plyšák Macko Uško, či náplne do osviežovača.
  • Knihyprekazdeho.sk – v tomto prípade nie je úplne jasné, či je to Black Friday, no výrazný knižný výpredaj to určite je. Akcia je však dlhodobejšia.
  • TATRAN – stránky vydavateľstva Tatran a ich knihy v BF s ponukou viacerých kníh s 50% zľavou oproti bežnej maloobchodnej cene.
  • ALBATROS – stránky vydavateľského domu Albatros ponúkajú aktuálne 20% zľavu na všetko v rámci BF. Nezabudnite si len v košíku vložiť zľavový kód BF20 a potvrdiť ho, aby zľava upravila cenu vašej objednávky.
  • BUX.sk – Black Friday tento známy eshop spustil počas 23. novembra. A ponúkne naozaj slušný náklad.

Sledujeme a budeme priebežne aktualizovať. Zatiaľ sa kníhkupectvá výrazne neprejavili.

Ak narazíte na iný knižný výpredaj Black Friday, určite nám o tom dajte na Facebooku vedieť a radi ho sem pripojíme.

Ďalšie odkazy – samostatní autori:Inzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...