Encyklopédia „VEDA“ má už tretie doplnené vydanie. Pre úspech


Mnohí z nás máme tieto encyklopédie doma. Spoločne sa nazývajú ako séria Základný kameň rodinnej knižnice. Majú niekoľko dielov venovaných zvieratám, vesmíru, prírode, histórií a vede. Máme ich dokonca aj v prvej verzii v prvom vydaní v slovenčine z vydavateľstva IKAR a ani netušíme, aké sú cenné. Záujem o ne je na internetových diskusiách neustále. Je viac menej isté, že rastú na hodnote. No žiadané sú aj ďalšie vydania. Najmä ak ide o kapitoly, ktoré si žiadajú aktualizáciu o nové merania a objavy, je dobré postarať sa o čo najlepšiu presnosť dát. To sa zväčša deje pri doplnených vydaniach po vypredaní predošlého vydania.  Tak tomu je aj aktuálne s očakávaným 3. vydaním knihy Veda.

Obľúbená séria encyklopédií je populárna stále. Aktuálne nové vydanie je zaujímavé jednoduchou obálkou. Je biela s použitím jediného obrázku ďalekohľadu. Práve Veda je často vypredaná z celej série ako prvá. Knihu Móda sme si dávnejšie kupovali vo výpredaji, no Veda je tá žiadanejšia z celej série.

Viac o knihe a možnosť nákupu na BUX.sk

Oficiálna anotácia knihy Veda

Podrobný obrazový sprievodca svetom vedy. Úspešná edícia Základný kameň rodinnej knižnice prináša doplnené a zároveň nanovo preložené vydanie unikátneho obrazového sprievodcu Veda. Táto výnimočná príručka rozpráva príbeh o vedeckom pokroku od vynájdenia kolesa až po riešenia klimatickej zmeny v 21. storočí. Zachytáva všetky kľúčové okamihy objavovania a ukazuje, ako predstavy, vynálezy a jednotlivci v ich pozadí zmenili náš svet. Za predstavami a teóriami, ktoré sa v nej uvádzajú, stoja ľudia, ktorí ich vymysleli – od Pytagora a Aristotela až po Alberta Einsteina a Marie Curieovú-Skłodowskú. Vďaka jedinečným ilustráciám a prístupnému textu vysvetľuje aj tie najzložitejšie témy jasnejšie ako kedykoľvek predtým.

Toto nádherne ilustrované dielo podáva obraz o celej vede a jej dejinách. Je usporiadané chronologicky, podľa toho, kedy niekto vysvetlil nejaký vedecký princíp alebo kedy sa určitý proces stal technicky možným. Začína sa starovekými Babylončanmi, Číňanmi a Grékmi, pokračuje predstavou štyroch živlov a končí sa teóriou strún a vesmírnymi ďalekohľadmi.

Päť základných kapitol a členenie

Kniha je rozčlenená na päť kapitol (od úsvitu vedy až po súčasnosť), pričom každá má vlastnú časovú os, ktorá vám pomôže spoznať rozličné aspekty daného obdobia. Obsahuje dvojstranové životopisy 18 významných postáv vedy a približne 100 rámčekov o ďalších priekopníkoch, ako je napríklad Eratosthenes z Kyrény. Na konci knihy je 54-stranový prehľad s krátkymi životopismi všetkých významných vedcov pôsobiacich v minulosti i v súčasnosti aj množstvo vedeckých faktov.

Hlavným redaktorom knihy je Adam Hart-Davis, spisovateľ, moderátor a fotograf. Uvádzal niekoľko seriálov spoločnosti BBC a napísal vyše 25 kníh o vede, vynálezoch a dejinách.

Z anglického originálu preložil Róbert Hrebíček.

Viac o knihe a možnosť nákupu na BUX.skInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...