NovinkyTriler

Smršť Jozefa Kariku prichádza v októbri. Už spustili predobjednávky

Smršť od Kariku

Dnes, v pondelok 7. septembra štartuje predpredaj očakávanej novinky, ktorú Jozef Karika na svojej stránke avizoval, no nijako výrazne nepredstavil a neodhalil. Vieme, že sa bude volať Smršť, už nejaký čas. Dosiaľ sme však nevedel o čom bude a po akej téme siahne Jozef Karika tentoraz. Ale najmä, kedy sa spustí možnosť predobjednávky knihy, ktorá zatiaľ nebola ohlásená v rámci predajných miest a ceny.

Smršť od Kariku

Zdroj: karika.sk + koláž

V pondelok sa však všetko mení. Karika a nová kniha Smršť sú odteraz v predpredaji v niektorých internetových predajniach a postupne samozrejme aj všade inde. Smrsť nebude pritom patriť medzi známe mafiánske príbehy, ale siahne opäť po mysterióznej tematike. Hoci možno nie celkom po typicky slovenskej.

Autor zachádza do Poľska, respektíve do pohraničia

Karika kvôli Smrsti siahol do Poľska. V ňom v oblasti Západných Tatier na pohraničí existuje jav známy ako halný vietor. Prináša u ľudí strach, neistotu, zúrivosť a agresivita stúpa. Stúpajú počas neho aj nehody, nepozornosť a neistota. Akási poverčivosť, alebo aj zaužívané kultúrne povedomie viažuce sa na tento strašidelný silný vietor z neho robí záhadu. Autor v nej však spája aj postavu stareny, ktorá sa zjavuje v čiernych šatách a neprirodzene sa pohybuje. Nemožno jej uniknúť, z čoho je ľahké usúdiť, že opäť pôjde o dielo plné strachu, únikov, aj hľadania príčin.

Pripravený piesoček na poľskej strane?

Svojim spôsobom tak zaistil možnosť, že zaujme aj poľské obecenstvo a to si bude žiadať poľský preklad a poľskú distribúciu knihy. Najmä ak mysteriózny skutočný a známy jav známy ako „Halný vietor“ naozaj existuje a v Poľsku je fenoménom. Dosiaľ sa totiž dočkal sfilmovania len v rámci dokumentárneho filmu. Poliakov tak môže zaujať, že vychádza kniha a pre cezhraničný prienik témy je ju ľahšie zaujať, ak by bola kniha úspešnou u nás. Hoci úspešný autor na Slovensku neznamená vždy úspech aj za hranicami, pri Karikovi by sa to mohlo podariť.

Profily autora v kníhkupectvách: Martinus.sk, BUX.sk, PantaRhei.sk

Aký máš z čánku pocit?

Excited
0
Štastný/á
0
Páči sa mi to
0
Neistota
0
Silly
0
Erika
Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Novinky

    1 Comment

    1. […] Hrdinovia nového Karikovho mysteriózneho trileru zažívajú tú najhoršiu nočnú moru. V pustom regióne poľsko-slovenského pohraničia ich prenasleduje veterný démon, pred ktorým niet úniku… Nočná jazda autom, naokolo tma a ľudoprázdna pustina. Prízrak stareny v pohrebných šatách, ktorý je bližšie zakaždým, keď čo i len na chvíľu zastanete…Fenomén halného vetra je v Poľsku dobre známy a zdokumentovaný. Keď fúka, stúpa počet násilností, nehôd, vrážd aj samovrážd. Ako však tento vietor súvisí s prekliatym cestným úsekom pri Západných Tatrách a s prízrakom stareny v čiernom, ktorý sa tam zjavuje? O knihe sme už písali tu. […]

    Komentáre sú ukončené