Nová Slečna Marplová ako krásna kniha s elegantnou oriezkou


Vo februári vychádza vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ, a.s. kniha, ktorá nie je ani tak obyčajnou knihou. Nie je bežnou po vizuálnej stránke. Využíva totiž niekoľko krásnych vychytávok, aké vidíme pri drahých knihách. Slečna Marplová a 12 nových príbehov je tou novinkou, ktorá sa pýši neobyčajným tmavým spracovaním. Robí to však s eleganciou a dizajnom, ktorý pripomína „Gatsbybovské časy“. Okrem toho, že obsahuje šnúrku zlatej farby, poteší neobyčajnou čiernou oriezkou a menom Agatha Christie.

Slečna Marplová 12 nových príbehov

Je potrebné uviesť na správnu mieru, že hoci je slečna Marplová postavou z pera Agathy Christie, táto kniha nepochádza od Agathy Christie. Licenciu jej dediči a možnosť používať postavy, získavajú aj iní nimi starostlivo vybraní autori. Aj preto môžu pribúdať ďalšie dobrodružstvá svojráznej dôchodkyne Marplovej, ktorá rieši jeden prípad za druhým. Kniha, ktorú máme možnosť vidieť ako novinku v kníhkupectvách, je tvorená dvanástimi príbehmi dvanástich autorov.

Slečna Marplová 12 nových príbehov

Slovenský preklad je kolektívnym dielom štyroch talentovaných prekladateliek – Lenky Cinkovej, Diany Ghaniovej, Jany Pernišovej a Silvie Slaničkovej.

V PREDAJI:  BUX.SK MARTINUS.SK

Z oficiálnej anotácie:

Slečna Jane Marplová, jedna z najslávnejších postáv kráľovnej zločinu Agathy Christie, sa dodnes teší mimoriadnej obľube. Jej príbehy boli adaptované do podoby divadelných hier, filmov i televíznych seriálov. Teraz sa vracia na knižné stránky prvý raz po štyridsiatich šiestich rokoch, aby vyriešila tucet nových záhadných prípadov, hodných jej bystrého umu a hlbokej znalosti ľudskej povahy.

Výnimočná zbierka poviedok s názvom Slečna Marplová 12 nových príbehov, autorizovaná dedičmi Agathy Christie, vznikla s cieľom priblížiť Jane Marplovú novej generácii čitateľov. Je kolektívnym dielom dvanástich medzinárodne úspešných autoriek, ktoré spojila láska k dielu Agathy Christie, predovšetkým k príbehom so slečnou Marplovou. A hoci každá z nich zobrazila túto ikonickú postavu po svojom, spoločne sa im podarilo zachovať charakteristické črty svojráznej starej dámy, ktorá svojím dôvtipom a dedukčnými schopnosťami zatienila aj profesionálov zo Scotland Yardu.

Slečna Marplová 12 nových príbehov

Nové poviedky so slečnou Marplovou zaujmú každého fanúšika Agathy Christie i klasickej detektívky originálnymi námetmi, medzi ktorými nechýbajú zločiny z vášne, lásky, žiarlivosti, vydierania či pomsty, ktoré sa neodohrávajú iba v tichých dedinkách na malebnom anglickom vidieku, ale i v rušných veľkomestách ako New York alebo Londýn, či dokonca na palube zaoceánskeho parníka.

V PREDAJI:  BUX.SK MARTINUS.SKInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...