Chcete knihu aj s podpisom autora? Skúste mu jednoducho napísať


Ako podporiť slovenských autorov? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Kupovať ich knihy, čítať ich. Podporovať ich má zmysel, pretože len vďaka čitateľom môžu ďalej fungovať. Kúpiť si knihu slovenského autora neznamená, že dávate zarobiť len jednej osobe. Kniha je dielom množstva ľudí, od tlačiara, grafika, marketéra, sadzača po samotného autora, či autora nejakej obrazovej časti v knihe. Je pravdou, že na Slovensku z predaja kníh nevznikne žiaden Stephen King, ale i tak máme mnoho zaujímavých titulov. Tam, kde sa vám dielo páči a chcete ho obohatiť o niečo viac, skúste siahnuť po lepšom kúsku, než je v klasickom kníhkupectve. Ako na to? Jednoducho skúste napísať priamo autorovi a skúsiť si kúpiť knihu priamo od neho. Ako to funguje?

Kniha kúpená priamo u autora

Každý autor po vydaní jeho knihy, ale aj v priebehu obdobia po vydaní, má doma nejakú svoju knihu. Je akýmsi zvykom, že samotné vydavateľstvo pár kníh poskytne aj autorovi, aby mal pre priateľov a rodinu. Z týchto kníh môže autor vždy niečo aj predať vážnym záujemcom. Keď teda zažiadate o knihu priamo autora, je celkom možné, že môže mať práve nejaký kúsok voľný. Nesmiete však žiadať príliš slávnych autorov, ktorí zväčša fanúšikom ani neodpovedajú, alebo môže byť pod ich úroveň vybavovať sa so zásielkami. Ak siahnete po autoroch, kde je viditeľný záujem o čitateľa, ste už len krok od autogramu a venovania.

Originálny darček niekomu v rodine, alebo priamo pre vás môže byť kniha od obľúbeného autora s podpisom a venovaním. Je celkom možné, že o pár desaťročí to bude cenný kúsok. No dovtedy bude cenný pre vás. Slovenskí autori si vážia svojich fanúšikov. Sledujeme túto scénu dlhšie a pri mnohých z nich je viditeľné, že podpora fanúšikov je vážna vec. Autori neváhajú a svojim fanúšikom čitateľom vychádzajú v ústrety, aj keby mali oni sami knihu kupovať a len posunúť znova ďalej ďalším predajom.

Ktorí slovenskí autori vám môžu ponúknuť svoju knihu s podpisom?

Nazreli sme na internet a urobili krátky zoznam autorov, ktorí sú známi tým, že vám radi pošlú knihu a aj ju podpíšu s venovaním.

Viete o ďaľšom autorovi? Napíšte nám.

Ilustračná foto pozostáva z fanúšičky a fotografie spomenutej autorky Michaly Reis. O tom, či sa oplatí mať podpísané knihy, sme už písali dávnejšie.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...