Podvodníci zneužili BUX.sk, vytvorili si falošné profily a pýtajú si kartu


Čitatelia si všimli podivné správanie neznámeho podvodníka, ktorý možno ani nečíta knihy. Ten si vytvoril dva falošné osobné profily s podobným názvom, aký nesie stránka známeho kníhkupectva BUX.sk. Oba profily nesú názov Bux-sk, majú podivný obsah, akoby ani nebol vytváraný na Slovensku. V každom prípade ale oba vznikli včera. Posťahovali len zopár príspevkov, respektíve aktuálny posledný obsah z originálnych stránok a za originál sa aj snažia vydávať.

Bux.sk nikdy nežiada čísla kariet!

Podľa posledných informácií podvodníci pod týmto profilom navštevujú skutočné stránky kníhkupectva a tých ľudí, ktorí sa zúčastňujú súťaží, oslovujú ako výhercov.

šok, falošná stránka bux.sk

Vydávajú sa za skutočný obchod a vyhodnocovateľa súťaže. Nechcú však poslať knižky, ako je na BUX.sk tradične zvykom, ale chcú aby ste sa rýchlo registrovali v nejakom systéme, aby výhra nevypršala. Toto je však niečo celkom zvláštne, pretože BUX.sk na Facebooku robí súťaže pravidelne, no vždy len o knihy, alebo o knižné darčeky spojené s tematikou nejakej novinky. Nikdy to nie sú peniaze, ku ktorým sa viažu celkom iné podmienky pri organizovaní súťaží a ďaleko prísnejšie podmienky. No oni posielajú odkaz na pochybný systém, v ktorom je nutné zadať čísla z karty.

Nepleťte si originál s podvodníkom, ktorý sa zaň vydáva

Je preto nevyhnutné, aby čitatelia vedeli, že vyhodnocovanie súťaže na BUX.sk prebiehalo vždy len v rámci oficiálneho profilu, a nikdy nie cez osobitné osobné profily, najmä nie s tak podivným názvom. Akúkoľvek súťaž na Facebooku je možné overiť aj spätne kontaktovaním priamo oficiálnych stránok, alebo emailovej adresy info(a)bux.sk. Profil, ktorý nepíše za BUX.sk alebo za podvodné Bux-sk sa vás bude snažiť presvedčiť na neuvážené konanie, zneužiť vaše platobné informácie a okradnúť vás.

Dochádza pritom k zneužitiu známej značky a jej dôveryhodnosti. Preto je nevyhnutné, aby si používatelia sociálnych sietí vždy overovali, kto im píše a či to, čo píše, dáva logiku. Ideálne, aby nahlasovali takýto profil ako podvodný, respektíve vybrali možnosť, že požaduje platobné informácie. Profily, ktoré takto konajú, spôsobujú len zvyšovanie nedôvery na internete, pričom práve súťaže na buxe sú známe svojou pravidelnosťou a reálnym odmeňovaním. Veď kníhkupectvo prevádzkuje priamo vydavateľstvo IKAR, a.s.

Takto vyzerajú profily, ktoré sa a Bux.sk len hrajú:

Podvodné knižné stránky, zneužitie bux.skInzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...