Nová spoločenská iniciatíva „Zachráň knihu, pomôžeš aj sebe!“


Na sociálnej sieti vznikla iniciatíva za záchranu kníh a slovenských autorov. Poodhaľuje čitateľom viac ako inokedy postoje autorov, ale taktiež ich spájanie a vzájomnú podporu. Hoci možno povrchná predstava o slovenských autoroch je, že sú vzájomne konkurenciou, v skutočnosti medzi nimi panuje mnoho priateľstiev a vzájomne sa podporujú. Dôkazom je aj spomínaná iniciatíva, ktorej cieľom je viac ako len pomôcť slovenskej knihe. Kľúčoví sú práve čitatelia, bez ktorých do nejde.

kniha na zelenej lúke

Zachráň knihu na Facebooku

Coronakríza nás zasiahla všetkých bez rozdielu. Nedokážem si predstaviť niekoho, okolo koho by len tak prešla a nijako mu nezasiahla do života. Niekomu zdravotne, inému sociálne, a mnohým existenčne. To, čo momentálne prežívame, môže mať, a istotne aj bude mať, ďalekosiahle dôsledky. Niečo, čo sme budovalo roky, sa môže zrútiť ako domček z piesku.

Vláda chystá rôzne opatrenia, čo je istotne chvályhodné a potrebné, ale bude to stačiť? V rôznych odvetviach sa objavujú výzvy na záchranu a slovenskí spisovatelia nechcú, a nemôžu stáť bokom. V týchto dňoch vznikla iniciatíva ZACHRÁŇ KNIHU, ktorej cieľom je upozorniť na možný  kolaps knižného trhu a vydávania pôvodnej slovenskej tvorby.  Prináša myšlienku, že autori sú jednotní a podporujú sa navzájom. Neoroduje každý sám za seba, ale všetci za všetkých. Zatiaľ je funkčný facebookový profil, youtube kanál a pripravuje sa aj webová stránka. Pravidelne budeme zverejňovať videá, v ktorých budú autori predstavovať tvorbu niektorého svoju kolegu a vyzývať divákov, aby v týchto ťažkých časoch  uprednostnili kúpu slovenských kníh. Rokujeme s predajcami a vydavateľmi, aby konkrétne tituly boli v zľave. Okrem toho na stránke a facebookovom profile naši čitatelia nájdu aj súťaže o knihy, kvízy, zábavné príspevky… Zatiaľ sa do projektu zapojilo niekoľko desiatok slovenských autorov a postupne oslovujeme aj ďalších. Ich zoznam zverejníme čoskoro. Ak chcete byť informovaní o našich aktivitách a podporiť slovenský knižný trh, autorov, vydavateľov a kníhkupcov, sledujte náš facebookový profil Zachráň knihu.

Kúpou knihy

Ďakujeme za každé zdieľanie, každý prejav podpory!

Za signatárov projektu Zachráň knihu Monika Macháčková

Odkaz na stránky:  https://www.facebook.com/Zachr%C3%A1%C5%88-knihu-101874328148221/Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...

One thought on “Nová spoločenská iniciatíva „Zachráň knihu, pomôžeš aj sebe!“

Comments are closed.