26. knižný veľtrh Bibliotéka 2018 v Bratislave: na čo sa pripraviť?


Už tento mesiac sa môžeme tešiť na veľké knižné podujatie, ktoré môžeme pokojne považovať za najväčšie knižné podujatie u nás. Bibliotéka je už niekoľko rokov stálou udalosťou, ktorú využívajú vydavateľstvá, tlačiarne, ako aj spisovatelia na prezentovanie svojej ponuky, noviniek, plánov, inovácií a taktiež sa tu stretávame s prezentáciou veľkých aj malých vydavateľstiev. Je príležitosťou na stretnutie so svojimi obľúbenými spisovateľmi a niekedy je tiež možnosťou vidieť slávnych spisovateľov zo zahraničia. Tohtoročná Bibliotéka sa koná 8. až 11. novembra 2018. Ide tak o už 26. ročník medzinárodného knižného veľtrhu ako aj o 23. ročník výstavy vzdelávania a didaktickej techniky PEDAGOGIKA.

Knihy

Bibliotéka 2018

Bibliotéka sa aj tento rok koná v Inchebe. Vo štvrtok a piatok od 09:00 do 19:00,  v sobotu od 10:00 do 19:00 a v nedeľu od 09:00 do 18:00 hod. základné vstupné na podujatie je 5 EUR, zľavnené pre študentov a ZŤP za 2 EUR. Parkovné pre osobné vozidlo je 6 EUR.

Postrehy z minulých ročníkov Bibliotéky:

  • Parkovné sa zvýšilo z piatich na šesť eur. Nie je to málo, ale ani veľa. Každoročne je obsadený priľahlý Avion, čo spôsobuje nejeden problém. Incheba síce ponúka platené parkovisko, avšak je zároveň s dostatočne veľkým výberom miest, blízko k dverám.
  • Štvrtok sa nesie v znamení školských výletov a záujmu o detskú literatúru. Najväčší nápor je v sobotu, kedy je najlepšou voľbou parkovanie v areáli a lepšia časová rezerva. V sobotu sa tiež koná najviac akcií so spisovateľmi a podpisové akcie vo väčšom počte, ako vo štvrtok a piatok.
  • Vyraziť v nedeľu na posledné dve hodiny prevádzky pred zatvorením je podľa niektorých nákupov chtivých ľudí zaujímavé preto, že sú niekedy ponúknuté ešte výhodnejšie ceny a darčeky za nákup navyše. Naše skúsenosti skôr hovoria o tom, že v tomto čase niektoré stánky už nefungujú, sú vypredané, alebo žiadané knihy sú vypredané. Je ale pravdou, že atmosféra je o niečo ľahšia a uvoľnenejšia.


Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...