Bibliotéka 2019: knižná udalosť roka v bratislavskej Inchebe


Bratislava opäť hostí vydavateľstvá a nakladateľstvá, hoci spája sa aj s minerálmi a hrami, ako je zvykom. Knihy sú však to hlavné, čo počas 7. až 11. novembra 2019 priláka návštevníkov na známe výstavisko. Bibliotéka aj tento rok prinesie najmä predajné stánky s besedami a rovnako aj príležitosťami pozrieť, čo je nové a čo sa oplatí prečítať.

Bibliotéka

Vydavateľstvá si uvedomujú blížiace sa Vianoce

Celé podujatie je tradične preplnené knihami. Počas stredy sa chystá podujatie, na ktoré počas štvrtka príde najviac detí a učiteľov v rámci školských výletov. Najviac budú bodovať jednoznačne knižné tituly pre najmenších, ako sú konkrétne knihy z vydavateľstva Albatros, alebo z IKAR, a.s. a edície Stonožka. V tomto segmente má stále čo ponúknuť aj Slovart a ďalšie slovenské stálice v detskej tvorbe.

Keďže však ide najmä o predaj a všetci vedia, že sa blížia Vianoce, lákadlom je práve príležitosť lacného nákupu, respektíve o niečo výhodnejšieho, než môže byť bežné. Každá predajné miesto niečo ponúkne. Sú to novinky, tradičné knihy, aj akciové ponuky. Výrazný stánok prinesie Ikar s jeho značkami, divíziami a vydavateľstvami, akými sú aj Príroda alebo Slovenský spisovateľ. Práve tento stánok priláka na rozsiahly výpredaj a viacero darčekov k nákupu.

Osobne podujatie navštívi severský autor Stefan Anhem, ktorý sa preslávil sériou severskej krimi. Deviaty hrob, Motív ich, Obeť bez tváre a ďalšie už mnohí Slováci poznajú. No jeho menom zaujímaví hostia nekončia. Sami budeme na tomto podujatí.

 

  • základné vstupné je: 7 EUR,
  • žiaci a študenti: 3 EURá

Program

K dispozícií je niekoľko pódií, napríklad aj pódium televízie a rozhlasu RTVS, alebo pódium Literárneho centra. Viac komerčné a masové však bude pódium Panta Rhei, ktorého sa budú týkať najvýraznejšie podujatia.  Podrobnosti o programe nájdete na odkaze: https://incheba.sk/vystavy/biblioteka-a-pedagogika/Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...