Dobré dievča, debut americkej spisovateľky Mary Kubicovej, vychádza v slovenčine


Dobre dievča, debut americkej spisovateľky Mary Kubica, je vonku už niekoľko rokov. Za ten čas zaujal viacero krajín, získal mnoho prekladov a medzi nimi aj český pod názvom Hodná holka. Na Slovensku sa však kniha rodila trochu dlhšie. Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ, a.s. ho prináša na trh práve teraz v tomto období. V slovenčine, s atraktívnou obálkou, ktorá sama núti na nákup. Triler, ktorý vyvolal za Atlantikom senzáciu si tak môžu prečítať čitatelia aj s slovenčine.

Mary Kubica, Dobré dievča

Dobré dievča, ako triler o únose mladého dievčaťa, hovorí príbeh dvoma spôsobmi. Jedným popisuje okolnosti pred únosom a druhý pohľad prináša čitateľovi obraz situácie po únose, keď si žena, obeť únosu, nedokáže na nič spomenúť a len postupne sa dostáva k rozuzleniu toho, čo sa udialo.

Úspech sa rodil ťažšie

Kniha Dobré dievča, nebola na prvý pohľad jasný trhák. Autorka ho rozposlala naozaj viacerým vydavateľom, pričom ju takmer všetci odbili. Vydavateľstvo MYRA sa však po čase ozvalo so záujmom, keďže sa jej rukopisu naozaj venovali a objavili v ňom potenciál. To ešte netušili, že pôjde o bestseller s medzinárodným úspechom a autorka postupne vydá ešte 4 ďalšie diela. Už dnes pripravuje ďalšie. Hlásia sa aj filmové spoločnosti, ktoré prejavujú záujem o sfilmované podoby kníh. Knihu ako úplne čerstvú, nájdete v oddeleniach s horúcimi novinkami. Na veľtrhu Incheba ju hľadajte v stánku IKAR, v časti Slovenský spisovateľ, alebo projekt Knižný kompas 2019.

Zaujímavosťou je, že Mary Kubica má slovenské korene. Jej starí rodičia pochádzajú zo západného Slovenska. Povedomé a blízke meno tak nie je náhodné. Informáciu prinieslo ZN.sk

Dobré dievča sa dá kúpiť na BUX.sk alebo Martinus.skInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...

One thought on “Dobré dievča, debut americkej spisovateľky Mary Kubicovej, vychádza v slovenčine

  1. Som stastna ,ze sa mi dostala sprava ,ze vysla tato kniha uz aj na SLOVENSKU,dufam ze bude v obchodoch.V nemenovanom slovenskom casopise som nasla clanok o tejto americkej spisovatelky-Mary Kubica ,o ktorej pisali,ze pochadza zo SLOVENSKA ,z dedinky POVAZANY,kde som sa ja narodila a po rozhovore s mojou mamou sme zistili ,ze je nam to priamo rodina a naposledy bola na pozvanie u nas r.2001 . Prajem nech sa jej dari v pisani dalsich knih.S pozdravom Danka D.

Comments are closed.