Angličan M.W. Craven po knihe Kurátor prináša novinku Zóna smrti


Zóna smrti od M. W. Cravena: Famózna dvojica vyšetrovateľov Washington Poe a Tilly Bradshaw má nekonvenčné spôsoby myslenia a drží čitateľa v napätí od začiatku až do konca.

M.W. Cravena mali slovenskí milovníci krimi románov možnosť spoznať pri jeho prvej knihe Bábkové divadlo. Napínavý príbeh, pri ktorom vrela krv v žilách predstavil dvojicu nekonvenčných vyšetrovateľov, seržanta Washingtona Poe a IT špecialistku (hackerku) s vysokým IQ Matildu (Tilly) Bradshaw. Oboch si čitateľ musel okamžite zamilovať práve pre ich zvláštny vzťah a spôsob myslenia. Do malebnej Cumbrie nás zaviedol aj druhý detektívny príbeh o tajomnom šéfkuchárovi a hľuzovkách s názvom Čierne leto.

Najväčší úspech zaznamenala Cravenova tretia kniha, Kurátor, o páchateľovi, ktorý zákerne vraždí a necháva časti tiel po celej Cumbrii. V týchto dňoch vychádza novinka Zóna smrti, v ktorej dostáva viac priestoru Tilly. Začína chlapíkmi v maskách Jamesa Bonda, ktorí vykrádajú banky a spolupracujú s bezpečnostnými službami. Máme sa na čo tešiť. 

O knihe Zóna smrti

Prečo na minulosti obete nič nesedí? Detektív seržant Washington Poe bojuje na súde proti nútenému vysťahovaniu zo svojho milovaného domčeka na samote, keď ho náhle odvolajú k prípadu muža, ktorého ubili na smrť bejzbalovou pálkou v zapadnutom bordeli. Poe je zmätený – on loví sériových vrahov, a toto vyzerá na tuctovú vraždu rukou pasáka. Jeho účasť si však osobne vyžiadali ľudia, ktorí radšej zostávajú v ústraní.

Keď sa Poe a spoločensky neobratná programátorka Tilly Bradshawová začnú vŕtať v prípade, vynoria sa pred nimi zdanlivo nezodpovedateľné otázky: Prečo na minulosti obete, ktorá prešla previerkami najvyššieho stupňa pre strategicky dôležitú prácu, nič nesedí? Prečo zostala na mieste vraždy drobná dekorácia a prečo ju niekto z vyšetrovateľov ukradol? Aká je súvislosť medzi vyšetrovanou vraždou a bezchybne vykonanou bankovou lúpežou spred troch rokov, pri ktorej nebolo nič odcudzené?

Z anglického originálu Dead Ground preložila Zdenka Buntová.


Kto je autor knihy –  M. W. Craven

M. W. Craven sa narodil v Carlisli, ale vyrástol v Newcastli, kde ako šestnásťročný narukoval do armády. Nasledujúcich desať rokov cestoval po svete a v roku 1995 armádu opustil, aby vyštudoval sociálnu prácu so špecializáciou na kriminológiu a zneužívanie psychotropných látok. Po tridsaťjeden rokoch sa vrátil do Cumbrie, zamestnal sa ako probačný pracovník vo Whitehavene a postupne sa vypracoval na riaditeľa odboru. Po šestnástich rokoch sa rozhodol pre zmenu a stal sa spisovateľom na plný úväzok. Dnes ho k skúmaniu myšlienok zločincov vedú celkom iné dôvody. M. W. Craven je ženatý a s manželkou Joanne býva v Carlisli.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.