Posledný bohém, limitovaná luxusná kniha venovaná Karolovi Duchoňovi


Karol Duchoň mal výnimočný hlas a výnimočnú osobnosť. Narodil sa 21. apríla 1950 v Jelenci a zomrel vo veku 35 rokov v Bratislave v roku 1985. Nazývaný aj ako slovenský Tom Jones vynikal skvelým spevom, spolupracoval s mnohými hudobnými hviezdami a jeho skladby so populárne dodnes. Kníh, ktoré by sa venovali jeho životu, sme už na trhu mali niekoľko. Tá, ktorá bola uvedená do predaja len včera, však nie je len neobyčajná, ale najmä špeciálna. Hneď niekoľkými spôsobmi.

Karol Duchoň, luxusná kniznicafoto: luxusnakniznica.sk

Kniha Posledný bohém, kniha o Karolovi Duchoňovi

V apríli sa v Bratislave koná veľký koncert pri príležitosti nedožitých 70 narodenín Karola Duchoňa. Názov podujatia Posledný bohém dal názov aj knihe, ktorá rovnako tak pri tejto príležitosti vzniká a 11. marca bola uvedená do predaja. V online predajni luxusných kníh vydavateľstva IKAR, a.s. spustili predpredaj knihy, ktorá má byť prierezom života známeho speváka a prináša aj viacero prídavkov.

  • cena knihy: 239 EUR
  • počet strán: 216 strán
  • rozmery: 313 x 310 mm
  • vydavateľ: IKAR, a.s.
  • dátum vydania: apríl 2020
  • počet kusov: 400
  • kniha v ochrannej kazete
  • súčasťou balenia: platňa, zľava na lístky, aršík známok so známkovými kupónmi s podobizňou Karola Duchoňa, rukavice

Z pohľadu čitateľa bude mať majiteľ tejto knihy možnosť nazrieť do súkromia Karola Duchoňa, jeho hudobnej kariéry, konca, ale aj odkazu, ktorý zanechal. Z pohľadu zberateľa si však prídu na svoje najmä tí, ktorí investujú do umenia a do literatúry. Kniha totiž vychádza v počte 400 kusov ako limitovaná a číslovaná edícia. Na spomenutom predajnom mieste je totiž systém voľby konkrétneho čísla o ktorý máte záujem. Pri cene 239 EUR nejde len tak o obyčajnú knihu. Svedčiť má o tom materiálové vyhotovenie a všetko to, čo každý majiteľ novej knihy k nej dostane. Ako komplet totiž obsahuje aj platňu so 14 skladbami Karola Duchoňa, zľavu na lístky pripravovaného podujatia, ako aj aršík platných slovenských poštových známok T50 s prídavnými kupónmi s podobizňou Karola Duchoňa.

Oficiálne predajné stránky

Luxusná kniha POSLEDNÝ BOHÉM vychádza pri príležitosti nedožitých 70. narodenín veľkého speváka. Zaujímavý text dvoch ostrieľaných autoriek, novinárok Silvie Lispuchovej a Aleny Horváthovej-Čisárikovej, dopĺňajú originálne, jedinečné a mimoriadne pôsobivé ilustrácie renomovaného výtvarníka Jozefa Danglára Gertliho či fotografie z rodinného archívu Karola Duchoňa a výborných slovenských autorov.
V ponúkanom prevedení predstavuje kniha hodnotný zberateľský kúsok.
Karol Duchoň zomrel ako 35-ročný. Ostali po ňom tri jemu najbližšie ženy, desiatky kamarátov, množstvo fanúšikov. Niektorí z nich sa v knihe púšťajú do často neuveriteľných, a predsa pravdivých príbehov zo života jedinečného speváka. Svojím širokým úsmevom si dokázal získať spoločnosť a priatelia na neho spomínajú ako na neúnavného zabávača, vrúcneho človeka a veľký hudobný talent. / uvádza luxusnakniznica.sk

Súčasťou knihy a jej balenia je LP platňa so siedmimi skladbami na každej z jej strán. Je to trochu zvláštnosť, kdeže prehrávače platní dnes nie sú bežnou súčasťou obývačiek a audiosystémov. Tzv. gramofón sa na TPD.sk pohybuje od 99 EUR a na AndreaShop.sk je to například už od 49 EUR.

Kniha Posledný bohém sa predáva exkluzívne len na luxusnakniznica.sk v samostatnej stránke s možnosťou výberu konkrétneho čísla. Viac na: https://www.luxusnakniznica.sk/posledny-bohemInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...